6 důvodů, proč se půjčky od lidí těší stále větší oblibě

0
984

Možná jste už zaregistrovali, že kromě klasických bankovních a nebankovních úvěrů se v tuzemsku začínají rozmáhat takzvané P2P půjčky. Jinak se jim také říká půjčky od lidí, protože žadatelům o peníze poskytují finanční prostředky skutečně fyzické osoby. Přináší to několik zajímavých výhod.

Obsah článku

1. Úroky

Jedním z nejpádnějších důvodů, proč se půjčka od lidí těší v poslední době stále větší popularitě, je možnost půjčit si peníze s minimální úrokovou sazbou. Zatímco u bank se úroky běžně pohybují kolem 5 % a u nebankovních společností je to často ještě mnohem více, v případě P2P půjčky vám lidé mohou peníze poskytnout třeba už s úrokem pouhých 2 %. Zbytečně tak nepřeplácíte, díky čemuž nenarušíte váš rodinný rozpočet.

2. Splácení

Spolu s nízkými úroky jde ruku v ruce i větší spolehlivost, jde-li o schopnost splácet. U P2P půjček je minimální procento lidí, kteří půjčky nesplácejí, což je pozitivní věc hlavně pro samotné poskytovatele.

3. Poplatky za vedení

U banky či nebankovní společnosti musíte počítat s byť drobnými poplatky za vedení a správu úvěru. Osobní zkušenosti se Zonky, která je jedním z nejoblíbenějších variant P2P půjček, ukazují, že za vedení neplatíte ani korunu, vše je zcela zdarma.

4. Předčasné splácení

Totéž platí i při možnosti předčasného splacení. Nikdo po vás nechce peníze v okamžiku, kdy se rozhodnete peníze vrátit dříve, než byl stanovený původní termín. Je to logické, navíc si tím zvyšujete svůj kredit u poskytovatele.

5. Lhůty pro splatnost

Zásadní předností je dále možnost zvolit si dobu splatnosti dle vašich možností. Splátky lze rozložit třeba i na několik let tak, aby vás tolik nezatěžovaly.

6. Transparentnost

Zejména u nebankovních společností se stává, že smlouva je dosti netransparentní. Zkrátka nevíte, kolik za půjčku vlastně zaplatíte. Půjčky od lidí jsou v tomto směru jasné, každá sjednaná smlouva zřetelně stanovuje konkrétní podmínky, práva a povinnosti obou stran.

 

Rate this post

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno