3 tipy na dárek pro domácího kutila

Když přemýšlíte nad dárkem, vždycky je dobré zamyslete se nad tím, co daného člověka baví, čím se zabývá ve svém volném čase. Cyklistovi uděláte radost sportovním vybavením, milovníkovi aut třeba leštěnkou a domácímu kutilovi nějakým pěkným nářadím. Stačí popřemýšlet, co mu v jeho výbavě chybí.

Nejste si jistí, co všechno vlastně kutil potřebuje, a v hobby marketech se necítíte zrovna jako ryba ve vodě? Pak oceníte naše tři tipy na zajímavé dárky pro domácí kutily.

Obsah článku

1. Klasický odlamovací nožík

Odlamovací nůž by neměl chybět opravdu v žádné dílně. Dokonce ho využijete i v domácnosti. Jednoduše se s ním pracuje, hodí se na řezání kartonu, nejrůznějších provázků, tvrdého papíru apod. Pokud jej plánujete dát darem, vyberte nějaký odolnější typ s ergonomickým držením a náhradními čepelemi.

2. Děrovací kleště

Velmi praktickým dárkem mohou být také děrovací kleště, které se používají na papír, pryž, karton, kůži, plastové desky a mnoho dalších polotovarů. Slouží k vyražení otvoru tvaru kruhu, půlkruhu, čtverce nebo trojúhelníku. Jestli netušíte, jaký tvar i velikost by byly nejpraktičtější, sáhněte po revolverových kleštích s otočným nástavcem.

3. Libovolné nůžky

Každý kutil užije nějaké. Jeden potřebuje nůžky na plech, dalšímu se budou hodit na kabely, někdo jiný zase ocení variantu s mikrozoubky. Popřemýšlejte tedy, čím se ten váš nejčastěji zabývá, a pak vyberte. Chcete-li zvolit správně, zaměřte se například na nůžky Solingen s historií od roku 1923. Kvalita je u darovaných věcí obzvlášť důležitá.

Darujte kvalitu

Ať už se rozhodnete darovat jakýkoliv nástroj a rozšířit tak výbavu dílny, vždy vybírejte kvalitní zboží. Nikdo nechce darovat něco, co se po dvou týdnech používání rozbije. Volte nástroje z pevných a lehkých materiálů se speciální rukojetí, s nimiž byste chtěli sami pracovat.

 

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *