Bezpečnost práce dodržujte i ve svém zaměstnání. Na co konkrétně myslet?

Zaměstnavatelé mají své povinnosti, které musí dodržovat. Jsou zkrátka a dobře zákonem stanovené a přes ně nejede vlak. V případě, že se rozhodnete pro přechod z pozice zaměstnance do pozice zaměstnavatele, myslete především na bezpečnost práce. Právě bezpečnost práce je totiž tím věčně opomíjeným, za co však hrozí nemalé pokuty. Varuje před tím i firma Extéria, přední poradce v oblasti BOZP a PO.

Bezpečnost práce je vždy na prvním místě

Sice se v posledních letech přesunul výkon práce do pohodlí domácností, nikde se nepíše, že ani na domácí prostředí se nevztahují konkrétní podmínky pro práci. I v rámci práce na home office může vzniknout mnoho nemilých zdravotních problémů, kterým je třeba předcházet.

Jinými slovy, ať už pracujete v jakémkoli odvětví, vždy musíte své zaměstnance informovat o tom, jaké jsou jejich povinnosti (a samozřejmě i práva) a jaká pravidla v rámci bezpečnosti práce je nutné dodržovat, aby byla spokojenost zachována na obou stranách. A ostatně i pevné zdraví.

Své pracovníky školte

Aby se zaměstnanci dozvěděli o svých právech a povinnostech, informujte je v rámci školení. Každý zaměstnavatel je povinen proškolit pracovníky, ať už figurují na jakýchkoli pozicích. Na každou se totiž vztahují jisté bezpečnostní zásady, které není možné ignorovat a už vůbec není možné je nevykonávat.

Jak ostatně bylo zmíněno, jak zaměstnanci, tak zaměstnavatelé mají v rámci bezpečnosti práce svá práva i povinnosti. A jen pokud budou na obou stranách dodržovány, může dojít ke vzájemné spokojenosti a také k tomu, že bude ve firmě zachováno pevné zdraví, jak se to ostatně očekává.

Vedení řádné dokumentace

A v neposledním případě nesmíme zapomenout na to, že se musí vést řádná dokumentace. Bezpečnost práce je něco, co zajímá hlavně státní orgány, proto všechno evidujte. Hodit se to bude posléze v případě, že by k nějakému zdravotnímu problému, respektive zdravotnímu úrazu došlo. Pak je dokumentace vyžadována.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *