Chcete měnit okna? Objednejte se už dnes.

Chystáte se na jarní rekonstrukci oken? Pak nenechávejte nic na poslední chvíli a vyberte si spolehlivou firmu už nyní. Ušetříte peníze a budete si moct vybírat ze skutečně kvalitních společností, které vám poskytnou perfektní služby.

Obsah článku

Vybíráme nová okna

Možná máte pocit, že do jara či léta je času dost. Můžeme vás ujistit, že všichni řemeslníci mají už dnes naplánovanou práci leckdy i do roku 2021. Jak jistě víte, zručných a spolehlivých profesionálů je málo, proto zákazníci musí počítat s tím, že si jejich služby musí objednávat s předstihem. Nejinak tomu je i v případě instalace oken. Máte doma či na chalupě staré okenice, skrz které profukuje či dokonce protéká? Obraťte se na firmu, která vám zajistí montáž nových oken. Ušetříte peníze hned dvakrát. Jednak nebudete platit vysokou částku v případě, že budete požadovat expresní služby, které rozhodně nejsou levné, a také ušetříte za energie. Jakmile okna nedoléhají, musíte více topit a to rozhodně není položka za hubičku. Okna patří mezi prvky, s nimiž se neustále hýbe. V masivních stěnách jsou navíc mnohem slabším prvkem, takže když si dům tzv. sedá, křiví se i okna a to narušuje stabilitu. S tím bohužel nejde nic dělat, okna se musí jednou za čas vyměnit. Proto rekonstrukci neodkládejte.

Rekonstrukce domu, oken a dveří

Renovace jakékoli části domova je jednou za čas nutná. Samozřejmě zejména proto, aby vám celá stavba nespadla. Zbytečně opravy neodkládejte, protože jsou rok od roku dražší a chátrání způsobí větší poškození, za které se rovněž více platí. Například rozvody vody. Potrubí zarůstá, protéká jím menší proud a vy musíte spotřebovat víc vody, protože malý pramen vody nikdy není tak teplý, jak požadujete. A to nemluvíme o tom, že zarůstání postupuje rychleji, takže se bude muset vyměnit větší část potrubí. Co se týká rekonstrukcí samotných, podléhají jim zejména kuchyně a koupelna, kde je více funkčního příslušenství (zmíněné rozvody, umyvadla, instalace spotřebičů, moderní vykachlíkování apod.). S nadsázkou můžeme říct, že obývací pokoj nebo ložnice jsou na renovaci mnohem jednodušší, zde stačí vymalovat nebo vyměnit nábytek. Ve sféře součástí domů je pak zapotřebí jednou za čas vyměnit právě zmíněná okna a dveře.

Plastová nebo dřevěná okna?

Nevíte, jak se orientovat v nabídce oken? Můžete mít plastová, dřevěná nebo eurookna. Každý typ má své výhody, proto je přiblížíme. Plastová okna jsou oblíbenou variantou, protože jsou levná. Zároveň to nesnižuje jejich kvalitu. Snadno se udržují a nepotřebují bonusovou péči, jako je například impregnace. Jestli nedáte dopustit na tradiční, vznešenou formu, nebo bydlíte v památkové zóně, zvolte dřevěná okna. Ta jsou výhodná i proto, že přírodní materiál dovolí domu dýchat. Netvoří se tak plísně, a to i v případě, když dojíždíte na chalupu jednou za čas a nemůžete pravidelně větrat. Eurookna jsou kompromisem mezi dvěma předchozími typy. Vyrábí se ze dřeva, ovšem splňují technické požadavky moderní doby, takže vydrží i 100 let.

Jaké vybrat dveře?

Dveře jsou rovněž nezbytnou součástí vašeho domova. I zde si můžete pořídit plastové v mnoha dezénech. Jsou levné a bytelné. Taktéž se nabízí i dřevěná varianta. Bezpochyby působí honosněji a déle vydrží. Milujete světlo? Nechte jej prostoupit skrze posuvné celoskleněné dveře. Výběr je veliký, proto se obraťte na profesionály, kteří vám poradí. Zkuste osvědčenou firmu www.jis.cz, kde s vámi vše proberou. Nadnesete svoji představu a oni vám vzhledem k typu vašeho domu nabídnou realizaci toho nejlepšího, co vám vydrží dlouhé roky.

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *