Dejte si pozor na skryté poplatky u hypoték

Nenechte se zlákat nízkým úrokem, protože se za ním mohou schovávat vysoké skryté poplatky. Vše si raději dopředu spočítejte. V článku se dozvíte, jaké skryté poplatky na vás mohou čekat, pokud se rozhodnete vyřídit hypotéku.

Poplatek za vyřízení hypotéky

Poplatek za vyřízení hypotéky si účtují některé banky za schválení žádosti a možnosti čerpání z hypotečního úvěru. Jedná se obvykle o jednorázový poplatek ve výši 3000–4000 Kč. Od tohoto trendu však banky postupně upouštějí, nebo se týká jen vybraných hypoték.

Poplatek za správu úvěru

Některé banky mohou požadovat peníze za správu hypotečního úvěru. Částka se pohybuje kolem 200 Kč měsíčně, což při úvěru například na 30 let může činit až 72 000 Kč. Porozhlédněte se raději po bance, která tuto položku nemá v ceníku.

Poplatek za speciální služby

Co je speciální služba? Vše, co každá banka považuje za nadstandardní. Nezapomeňte se proto doptávat co, každý poplatek obnáší. Vyžadujte také kompletní ceník, ve kterém se zaměřte například na:

  • mimořádnou splátku v průběhu fixace,
  • poplatek za expresní čerpání,
  • poplatek za potvrzení o zaplacených úrocích.

Poplatek za odhad nemovitosti

Před schválením hypotéky musíte doložit hodnotu nemovitosti, kterou určí specialista. Banka může vyslat svého odborníka, počítejte však s částkou až 5000 Kč za jeho práci. Ne všechny banky si tento poplatek účtují. Informujte se u bankéře před sjednáním hypotéky.

Poplatky katastrálnímu úřadu

Nejen banky vyžadují platby spojené s hypotékou. Počítejte, že část peněz připadne katastrálnímu úřadu. Tyto poplatky se liší podle konkrétní situace. Většinou se však jedná o poplatek za vklad vlastnického práva, za vklad zástavního práva a za výmaz zástavního práva.

Kdo vám pomůže s financováním?

Zaujal vás nový byt, ale nevíte si rady s jeho financováním? Finep vám pomůže. Tato developerská společnost se zaměřuje na pražské byty a skvěle se orientuje na trhu. Pokud vás zaujaly například byty ve Stodůlkách nebo jiné části, kontaktujte je a vytvoří vám komplexní finanční řešení na míru. Navíc získáte přehled o všech poplatcích.