Fasádní obklad na dům z kamene sluší každé nemovitosti

Je to právě fasáda domu, která leccos napoví. Moderní plášť s kvalitními izolačními vlastnostmi zvyšuje hodnotu domu, ochraňuje jej před nepříznivými vlivy a přispívá ik tepelné pohodě v interiéru. Obklad na dům z přírodního kamene sice není na slovenském stavebním trhu žádnou novinkou, ale za to sluší rodinným domům i komerčním stavbám.

Kamenný obklad na dům rozhodně patří i ve 21. století

Přírodní kámen má trvalé a nezastupitelné místo v architektonickém ztvárnění obvodových plášťů budov. Vždyť patří k nejstarším stavebním materiálům. K výrobě obkladových prvků z přírodního kamene se používají různé druhy kamene s rozdílnou velikostí a tloušťkou.

Obecně bychom je mohli rozdělit do 4 skupin:

· tenké s tloušťkou do 24 mm (např. obkladové pásky na dům)

· tvrdé o tloušťce 30 mm (žuly, syenity, andezity a ryolity),

· středně tvrdé o tloušťce 25 mm (mramory, vápence a travertiny),

· měkké o tloušťce 40 mm (pískovce a trachyty).

Obklad na fasádu z kamene je prostě klasika, která jak si níže uvedeme, má pro příští majitele množství benefitů.

V loňském roce, stejně jako v roce 2022, je v architektuřevelkým trendem využití kamene na fasádu ve formě řezaného nebo sekaného kamene ve formátu menších nebo větších pásků. řemínků. Řemínkový obklad na dům z přírodního materiálu je v současnosti opravdu moderní.

Ani lepení fasádního obkladu domu není ničím výjimečné. Kámen na dům se lepí stejným způsobem jako u klasických obkladů. Pro vnější obklad domu se používají flexibilní lepidla vyšší kvalitativní třídy s obsahem trasu, u specifických obkladů doporučujeme použít bílé flexibilní lepidlo. Po nalepení a vyzrání lepidla je vhodné obklad na stěně naimpregnovat a použít přípravky na kámen. O vhodné impregnaci se vždy raději poraďte s prodejcem kamene.

6 výhod, pro které se obklad na dům a fasádu z pravého kamene vyplatí:

· jednoduchá aplikace

· dlouhá životnost

· vysoká odolnost kamene

· nadčasový a přirozený vzhled

· snadná údržba

· univerzální využití

Mezi další výhody obkladů z přírodního kamene patří vysoká pevnost, malá nasákavost a dobrá mrazuvzdornost. Opomenout nesmíme ani ekologičnost a zdravotní nezávadnost, což se o imitaci kamene úplně říci nedá. Abychom byli upřímní, tak nevýhodou může být vyšší objemová hmotnost (u některých hrubších obkladů) a možná těžší opracovatelnost či vyšší cena za luxusnější materiály. Avšak za kvalitu se platí, vždyť přece je to investice, která přetrvá doslova desetiletí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *