Dovolená v Polsku: Objevte kouzlo východní Evropy

0
234

Polsko jakožto sousední země České republiky je stále častěji vyhledáváno turisty, protože se chlubí bohatou historií, fascinující architekturou a pestrými kulturními zážitky. Polsko ukrývá spoustu zajímavých míst, ovšem v následujících řádcích se zaměříme na tři klíčová města a jejich významné pamětihodnosti.

Obsah článku

Varšava

Hlavním městem je Varšava, což je i dokonalá směsice historie a moderny. Po druhé světové válce byla téměř celá Varšava zničena, ale díky úsilí obyvatel bylo historické centrum metropole obnoveno. Co se týče ubytování v Polsku, můžete si vybrat z mnoha hotelů různých kategorií.

Pokud byste chtěli ve Varšavě navštívit nějakou památku, nabízí se vám Královský palác, což je někdejší sídlo polských monarchů, které v současné době slouží jako muzeum, kde můžete obdivovat umělecké sbírky a historický nábytek. Historické jádro hlavního města je plné úzkých uliček, barevných fasád a tradičních polských restaurací.

Krakov

Krakov je jedním z nejstarších měst Polska a bývalým královským hlavním městem. Známý je svou dobře zachovalou středověkou architekturou a bohatým kulturním dědictvím. Hotely v Krakově mají také specifickou atmosféru.

Zavítejte na hrad Wawel, který sloužil jako sídlo polským králům. Aktuálně se jedná o muzeum, z něhož se otevírá nádherný výhled na město a řeku Vislu. Projděte se taktéž po největším středověkém náměstí, které se jmenuje Rynek Główny. Tak neváhejte, podívejte se na hotely v Malém Polsku.

Gdaňsk

Gdaňsk je zase přístavní město rozprostírající se na břehu Baltského moře a proslulé je svou ojedinělou architekturou a bohatou námořní historií. Hlavní ulicí Gdaňsku je Ulica Długa, kde navštívíte různé kavárny a obchůdky. Impozantní je i středověká Kránová brána, která byla kdysi součástí městských hradeb.

Polsko je země plná kontrastů a skrytých pokladů. Ať už jste vášnivým milovníkem historie, hledáte kulinářské zážitky, nebo se chcete ponořit do místní kultury, Polsko vám nabídne nezapomenutelné zážitky.

Rate this post

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno