Dovolená v Polsku: Objevte kouzlo východní Evropy

Polsko jakožto sousední země České republiky je stále častěji vyhledáváno turisty, protože se chlubí bohatou historií, fascinující architekturou a pestrými kulturními zážitky. Polsko ukrývá spoustu zajímavých míst, ovšem v následujících řádcích se zaměříme na tři klíčová města a jejich významné pamětihodnosti.

Varšava

Hlavním městem je Varšava, což je i dokonalá směsice historie a moderny. Po druhé světové válce byla téměř celá Varšava zničena, ale díky úsilí obyvatel bylo historické centrum metropole obnoveno. Co se týče ubytování v Polsku, můžete si vybrat z mnoha hotelů různých kategorií.

Pokud byste chtěli ve Varšavě navštívit nějakou památku, nabízí se vám Královský palác, což je někdejší sídlo polských monarchů, které v současné době slouží jako muzeum, kde můžete obdivovat umělecké sbírky a historický nábytek. Historické jádro hlavního města je plné úzkých uliček, barevných fasád a tradičních polských restaurací.

Krakov

Krakov je jedním z nejstarších měst Polska a bývalým královským hlavním městem. Známý je svou dobře zachovalou středověkou architekturou a bohatým kulturním dědictvím. Hotely v Krakově mají také specifickou atmosféru.

Zavítejte na hrad Wawel, který sloužil jako sídlo polským králům. Aktuálně se jedná o muzeum, z něhož se otevírá nádherný výhled na město a řeku Vislu. Projděte se taktéž po největším středověkém náměstí, které se jmenuje Rynek Główny. Tak neváhejte, podívejte se na hotely v Malém Polsku.

Gdaňsk

Gdaňsk je zase přístavní město rozprostírající se na břehu Baltského moře a proslulé je svou ojedinělou architekturou a bohatou námořní historií. Hlavní ulicí Gdaňsku je Ulica Długa, kde navštívíte různé kavárny a obchůdky. Impozantní je i středověká Kránová brána, která byla kdysi součástí městských hradeb.

Polsko je země plná kontrastů a skrytých pokladů. Ať už jste vášnivým milovníkem historie, hledáte kulinářské zážitky, nebo se chcete ponořit do místní kultury, Polsko vám nabídne nezapomenutelné zážitky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *