Ekobrikety, aneb jak topit levně a ekologicky ?

ekobrikety

Obsah článku

Ekologické palivo zvané ekobrikety vám ušetří

Slyšeli jste už někdy o ekologických dřevěných briketách ? Pokud ne, tento článek má za cíl vás seznámít s novým a zajímavým způsobem vytápění, který vám může ušetřit až desetitisíce ročně. Dřevěné brikety patří mezi vůbec nejekologičtější způsob topení v České republice. Pokud si to porovnáme s vytápěním plynem, nebo například elektřinou, můžeme změnou na ekobrikety výrazně snížit rodinné náklady. Navíc tyto brikety mají kromě ekologických vlastností také velmi vysokou výhřevnost a při výrobě se nepřidávají žádné škodlivé látky jako pojiva a různé příměsy.

 

Základní rozdělení a charakteristika ekobriket

Ekobrikety se dělí na RUF a válcové brikety, které jsou dále vyrobeny buď to z měkkého, nebo tvrdého dřeva. Topení ekobriketami je vhodné ve všech možných topidlech určená pro pevná paliva jako jsou kotly, krby a kamna. Pokud se jedná o kvalitní dřevěné brikety, jejich výhřevnost je přibližně na spodní hranici výhřevnosti klasického černého uhlí. Výrazná úspora je hlavně v tom, že průměrně 1 tuna kvalitních dřevěných ekobriket nahradí přibližně 1,5 tuny hnědého uhlí, nebo přibližně 800 Kg klasického černého uhlí.

Průměrný rodinný dům má spotřebu 4 – 6 tun dřevěných briket. Skladování takového produktu je nejlepší v suchých a hlavně uzavřených prostorách.

Charakteristika a vlastnosti dřevěných briket v bodech

  • Vhodné na všechny druhy topidel
  • Velmi dlouhá doba hoření
  • Ekologičnost
  • Minimum odpadu
  • Velmi vysoká výhřevnost
  • Výrazná úspora za vytápění
  • Jednoduchý provoz
  • Hořlavost stejná jako u dřeva ale žhnoucí vlastnosti jsou jako u uhelných briket

Při rozdělávání ohně hoří spočátku malým plamínkem a pak začínají žhnout. Mezi další výhody patří také to, že brikety produkují velmi malé množství popela, který je navíc možné využít jako minerální hnojivo. Navíc manipulace s takovýmto produktem vám neudělá žádný nepořádek a vše je čisté. Pokud pořizujete brikety v mimosezónním období, jsou ceny daleko výhodnější a můžete tím výrazně snížit náklady na topení.

 

Široká nabídka na Optimtop + poštovné zdarma

Pokud plánujete pořídit dřevěné ekobrikety, nebo je chcete pouze vyzkoušet, doporučujeme využít e-shop Optimtop, který se na prodej dřevěných ekobriket specializuje. Na jejich stránkách najdete velmi široký výběr dřevěných briket s podrobnými informacemi všech druhů a tipů. Navíc vám brikety doručí rovnou až k vám domů zdarma.

[button-green url=“http://www.optimtop.cz/drevene-brikety/“ target=“_blank“ position=“center“]Podívat se na nabídku ekobriket[/button-green]

Věříme, že vám tento článek dal alespoň minimální povědomí o tom co to jsou dřevěné ekobrikety a kde je výhodně pořídit. Pokud budete mít k tomuto tématu nějaké dotazy, neváhejte se nás zeptat v komentářích.

1.4/5 - (22 votes)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *