Hypotéka na nákup pozemku

Chcete stavět vlastní dům či komerční objekt a chybí vám peníze na pozemek? Rádi byste získali hypotéku nejen na samotnou stavbu, ale právě i na stavební pozemek, díky kterému budete blíž ke svému cílu? Finanční trh nabízí neustále nové možnosti, a tak i hypotéku na pozemek.

Představy asi každého z nás vedou k velkému domu se zahradou a bazénem, který nám bude říkat pane. Takový sen se dá okamžitě realizovat, když máte tučné úspory nebo si můžete vzít úvěr či hypotéku. Často se však zapomíná na skutečnost, že než si takový dům postavíte, tak potřebujete v první řadě pozemek.

Někdo má to štěstí, že pozemek získá darem od rodičů či jako dědictví a podobně, tedy zdarma. To se pak i hravě staví, když je hned na čem. Jiní však musí hledat další možnosti, a to nejen vhodný pozemek, který je označený jako stavební, ale hlavně peníze, aby si takový pozemek mohli i koupit.

A to je další nákladní záležitost, na kterou je potřebná vysoká částka v závislosti na lokalitě, velikosti a cenách pozemků. Protože mnohdy pozemek stojí pomalu víc než samotná stavba. Naštěstí si nebudete muset brát několik dalších úvěrů a půjčovat peníze od příbuzných a přátel, protože vám může pomoct hypotéka na pozemek.

Hypotečním úvěrem lze financovat takový pozemek, který nese status stavební pozemek neboli pozemek, který je určený výhradně ke stavbě rodinného domu či jiné stavby. K tomu, aby to u finanční společnosti prošlo, potřebujete stavební povolení, které potvrzuje fakt, že hodláte tímto způsobem financovat opravdu stavební pozemek. Dalšími podmínkami pro získání bývají bezproblémový přístup, zavedené inženýrské sítě či plánované vybudování a podobně.

Každá společnost si klade svoje podmínky, a proto máte možnost si veškeré požadavky předem porovnat a často i online například americká hypotéka kalkulačka a podobně nebo telefonicky, přes propagační materiály a internetové stránky bankovních i nebankovních společností.

Mnohdy lze zkombinovat hypotéku na pozemek i samotnou stavbu. Stačí mít jako podložení projekt a hned je vše mnohem snadnější. I na pozemek však musíte ručit nemovitostí.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *