Jak fungují slevové akce – slevové kupóny a další akční slevy ?

slevové akce

Obsah článku

Slevové akce – co to znamená ?

Dnes je to více než měsíc po Štědrém dnu a ve schránce, ať už té fyzické nebo emailové, mi přistály nové letáky a opět lákají na nové slevy, nebo slevové akce. Takže v uplynulých dvou měsících jsme zažili ty předvánoční, povánoční, výprodejové, víkendové, horské, sněhové atd. Člověk by až myslel, že po všech těch slevách to zboží musí být snad už zadarmo. Ono však stojí pořád zhruba stejně. Je to hra s lidskou psychikou, ale to už jistě všichni víme.

Všude na nás vykukují čísla -40%, – 60%, – 85%, až mě někdy uráží, co si někteří manažeři myslí, jak jsme my zákazníci hloupí. Ale bohužel hodně jich opravdu hloupých je, a tak se obchodníkům tato hra o slevy stále vyplatí. Příkladem může být jeden mezinárodní prodejce hobby zahradní techniky, ale toho si vezmu na paškál jindy. Dneska se zaměřím na elektroniku.

slevové akceJak to funguje ?

Zalíbil se mi v jedné nabídce notebook. Byla na něj sleva asi 25%. V jiném obchodě byl tento stejný model se slevou 15%, v dalším nebyl zlevněný vůbec, ale jinak ve všech stá
l plus mínus podobně, ale o tom už jsem se zmiňoval v předchozím odstavci. Chci mluvit o akci, kterou ten jeden z obchodů nabízel. Na splátky s 0% navýšením. Já teda osobně půjčky rád nemám, ani půjčka s nulový
m úrokem se mi moc nelíbí, ale byl jsem ochotný to skousnout a do takového nákupu jít.

Jenže pak jsem si přečetl ta malá písmenka dole a už mi bylo vše jasné. Splátky lze nastavit na 20 měsíců. Žádné kratší varianty, jako tří nebo šestiměsíční. Musíte sepsat žádost a po splnění podmínek úvěrové společnosti podepíšete smlouvu a splácíte pravidelné měsíční splátky a to včetně úroků. Až splatíte všechny splátky a ani jednou se přitom nezpozdíte, vrátí vám společnost zaplacené úroky. Ale ty vám nevrátí fyzicky nebo na účet, ale na úvěrovou kartu té dané společnosti, kterou si musíte vyřídit, se kterou jsou spojeny další poplatky a která vás tímto žene do další půjčky.

Na co si dát pozor ?

Pokud tedy chcete ušetřit, nenechejte se zlákat ani na tyto „půjčky bez navýšení“ a raději si našetřete. A pokud si nemáte z čeho našetřit, tak už v žádném případě si nemůžete dovolit na něco půjčovat.

Nebavím se o variantě, kdy počítač potřebujete k výkonu výdělečné činnosti a nemůžete si dovolit čekat na to, než na něj budete mít dostatečnou hotovost. V tomto případě bych třeba doporučil, pokud máte známého prodejce, domluvit se s ním, že mu dáte polovinu zálohu a na zbytek vám vystaví fakturu s měsíční splatností. Ale pokud chcete koupit počítač pod stromeček dětem, uvědomte si, že za rok přijdou další Vánoce, vy budete řešit další dárky a ještě nebudete mít splaceny ty dárky loňské. Většina lidí chce mít sice všechno hned, ale takoví lidé pak nakonec nemívají nikdy nic.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *