Jak podat výpověď z pracovního poměru?

Důvodů, proč se člověk rozhodne změnit práci, může být mnoho. Momentálně je k takovému radikálnímu kroku, který změní váš život, velmi vhodná chvíle. Trh práce je přesycený nabídkami a vy budete mít možnost vybírat si. Uvažujete-li tedy o změně zaměstnání, přestaňte jen přemýšlet a začněte podnikat patřičné kroky.

Toužíte po změně? Prvním krokem je nalezení nové práce. Jakmile ji najdete, přichází druhý nelehký úkol – ukončení současného zaměstnání. Pamatujte, že podáte-li výpověď sami, nemáte nárok na odstupné. Výpověď musí být podána písemně, ústní dohoda se neakceptuje. Stáhněte si vzor výpovědi z pracovního poměru, vyplňte své údaje a doneste jej zaměstnavateli osobně. Budete-li výpověď posílat poštou, nechte si doporučené odeslání potvrdit a lístek si pečlivě uschovejte.

Získání nové práce aneb důležité je zaujmout

Najít nějakou pracovní nabídku dokáže každý. Internet jich je plný, stačí prozkoumat pár pracovních portálů. Zareagovat lidé také zvládají. Málokomu se však povede svou reakcí vzbudit takový zájem personalisty, aby se mu skutečně ozval.

Vaší jedinou zbraní jsou životopis a motivační dopis. Oba dva tyto dokumenty byste měli zpracovat nejen pravdivě, ale také zajímavým způsobem. Co se týče životopisu, zkuste být aspoň trochu kreativní. Nudná černá písmenka na bílém pozadí nikoho nezaujmou. V motivačním dopise byste se měli pokusit být maximálně věcní, přesto originální. Pište pravdu, vysvětlete, proč se o dané zaměstnání ucházíte, nepoužívejte pouze prázdné nicneříkající věty zkopírované z nějakého vzoru.

Nejhorší je překonat strach z neznáma

Pokud vám to není jasné, podívejte se na kurz Jak přesvědčit motivačním dopisem. Hlavně se už předem nevzdejte. Je potřeba trochu vystoupit ze své komfortní zóny, jedině tak se vám podaří najít práci, kde se můžete zlepšovat a něco naučit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *