Jak se vyvarovat ztráty hodnoty naspořených peněz? Investujte do zlata

Mnozí lidé dělají chybu v tom, že nechávají peníze, které vydělali a našetřili, bez dalšího využití ležet na bankovních účtech. Běžné úroky jim přitom obvykle nejsou schopné zajistit výnosy, sotva pokryjí inflaci. Ideální je hledat možnosti výhodných a bezpečných investic. Dobrou a jistou volbu představuje nákup investičního zlata.

Proč zvolit právě investiční zlato?

Zlato je odnepaměti velmi žádaným a ceněným drahým kovem. Vložíte-li peníze do takzvaného investičního zlata, tedy zlatých mincí a cihliček s příslušným certifikátem, máte prakticky jistotu, že o investované peníze nepřijdete, ba na tomto úkonu dříve či později spíše vyděláte. Zlato nepodléhá inflačním tlakům, neboť je o něj velký zájem a na světě jsou pouze omezené zásoby.

V současnosti se zlato vyplatí také díky osvobození od platby DPH. Navíc oproti jiným druhům investic, tedy třeba pořízení nemovitostí, nemusíte mít naspořené miliony korun. Zlaté cihličky a mince se dají zakoupit klidně už od několika tisíc korun, takže se tím otevírá možnost i pro drobné střadatele, nikoliv jen pro movité investory.

Jak přijít k investičnímu zlatu?

Pakliže si budete chtít koupit zlato ve formě slitků nebo mincí, není to dnes už žádný problém. V České republice funguje jako dovozce a prodejce společnost, jež sídlí v Obecním domě v Praze. Ta rovněž provozuje web zlate-mince.cz, skrz který se dá investiční zlato koupit (potažmo pak také prodat) velmi jednoduše. Jde o podobný postup, jako když si objednáváte běžné spotřební zboží.

Zlato je směnitelné prakticky na celém světě, přičemž je lehce přenositelné. Malá zlatá cihlička v sobě skrývá klidně desítky tisíc korun, tudíž se vám snadno vejde do kufříku, případně třeba do kapsy od kabátu.

Se zlatem a dalšími drahými kovy máte jistotu, že nepřijdete o své těžce nastřádané peníze. Nemusíte se bát inflace, nehrozí riziko výrazného propadu hodnoty drahého kovu, což neplatí pro řadu jiných investičních příležitostí, zejména akcie. Jde o bezpečnou a výhodnou investici, jež je v dnešní nejisté době rozumným řešením.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *