Jak si vzít půjčku pro podnikatele chytře

Businessman Brainstorming About Planning

Máte podnikatelský záměr, ale chybí vám počáteční finanční investice? Existuje několik řešení. Mezi ta nejčastější patří sehnání investora a podnikatelský úvěr. Půjčka má tu výhodu, že po jejím splacení budete plnými vlastníky své firmy bez prodaných procent náležících investorům. Je však nutné vybírat dobře a postupovat tak, aby se vám to co možná nejvíce vyplatilo. 

Jaký máte záměr?

V první řadě si ujasněte, jaký je váš podnikatelský záměr. Snažte se osekat veškeré aktuálně nepotřebné výdaje a stanovte si minimální potřebnou částku. Čím nižší finanční základ budete potřebovat, tím bude celý postup jednodušší a dříve půjčku splatíte. Můžete se poohlédnout i po nabídce úvěrů v bankách, ale procento úspěšného schválení půjček pro podnikatele bez možností doložení příjmů je velmi malé. Lepším řešením budou nebankovní podnikatelské úvěry. Výše takové půjčky může být až 5 000 000 korun, což už je suma, se kterou je možné rozjet i větší plány.

Vyberte si správnou půjčku

Základem je volba správného finančního produktu. Pečlivě si prostudujte, jaká je úroková sazba a jestli se vyskytují poplatky. Veškeré dostupné nabídky porovnejte a zvolte si tu, která bude nejvíce výhodná. Pamatujte i na to, že je nutné počítat se splácením půjčky. Maximální doba splácení je tedy jedním z dalších důležitých parametrů při výběru. Velmi dobrým ukazatelem je i celková cena za úvěr, kde bývají sečteny úroky a případné poplatky. Vhodně zvolený podnikatelský úvěr dokáže založení firmy velice usnadnit a dopomůže vám k raketovému startu.

Dosáhněte na výhodné podmínky

Abyste mohli získat půjčku pro podnikatele, musíte mít stálý měsíční příjem a možnost ručit nemovitostí, která je ve vašem vlastnictví. To jsou záruky, díky nimž vám může poskytovatel půjčit takový finanční obnos. Na začátku stojí nezávazný formulář, na jehož základě vám může být žádost schválena. Pro samotné čerpání úvěru je nutné doložit dva doklady totožnosti v podobě občanského průkazu, cestovního pasu, rodného listu nebo řidičského průkazu. Podnikatelská půjčka je dostupná pro všechny, kdo mohou zajistit výše uvedené podmínky a je jim více než 18 let.

Za jak dlouho budete mít peníze k dispozici?

Peníze jsou na účet odesílány ve chvíli, kdy je na nemovitost, jakou ručíte, zapsáno zástavní právo. Po úspěšném splacení půjčky toto právo samozřejmě zaniká. Rychlost připsání finanční transakce je ovlivněna i poskytovatelem vašeho bankovního účtu. Až peníze dorazí na účet, můžete je ihned použít pro libovolné účely.

Nezapomeňte včas splácet

Jako prevenci možným problémům a nedorozuměním si vždy rozvrhněte jednotlivé splátky. Počítejte s tím, že ze začátku nemusí jít podnikání podle vašich představ. Vytvořte si reálný splátkový kalendář s výší splátek zvládnutelných i při nulových ziscích ze samotného podnikání.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *