Jak vybrat vhodný rekvalifikační kurz?

Přišli jste o práci? Uvažujete o změně podnikatelského oboru? Přihlaste se na rekvalifikační kurz a zvyšte tak své šance na uplatnění na trhu práce!

Doba není moc příznivá. Jeden den práci máme a druhý den se můžeme ocitnout „na dlažbě“. Jisté to nemají zaměstnanci ani podnikatelé. Důležité však je umět se postavit nepříznivé situaci čelem. Nenaříkat v koutě a být aktivní. A zvyšovat své šance na uplatnění na trhu práce. To rekvalifikační kurzy činí. A na základě jakých parametrů vybrat ten pravý?

Obsah článku

Jaký obor?

Sázkou na jistotu momentálně jsou obory nezasažené koronavirovou pandemií. A obory, po nichž je poptávka. Už Benjamin Franklin prohlásil, že: “Na tomto světě není nic jistého mimo smrt a placení daní.“ Proto lze například doporučit rekvalifikační kurzy účetnictví a daňové evidence. Vyhledávané však jsou i kurzy personalistiky. Informace o dalších rekvalifikačních kurzech, jejich délce a náplni hledejte například na odkazu rekvalifikační kurzy Jihlava.

Rekvalifikační kurz si nemusíte hradit sami

Dobrou zprávou je, že za splnění určitých podmínek si rekvalifikační kurz nemusíte platit ze svého, ale uhradí jej za vás úřad práce. V tom případě na něm musíte být vedeni jako uchazeč o zaměstnání a po skončení kurzu budete mít reálné předpoklady danou profesi vykonávat. Podmínkou úhrady kurzu státem je i patřičná zdravotní způsobilost.

Dohoda o rekvalifikaci

Pokud tyto podmínky splňujete, uzavřete s úřadem práce, na němž jste evidováni, tzv. dohodu o rekvalifikaci. Ještě před tím si uvědomte, že pokud kurz bez udání závažných důvodů svévolně ukončíte, půjde jeho úhrada na váš účet. To samé platí i pro případ, kdy do zaměstnání, jež tento kurz vyžaduje, nenastoupíte.

Osvědčení o registraci

Rekvalifikační kurzy hrazené státem se proto nevyplácí brát na lehkou váhu. Pokud se pro jeden z nich rozhodnete, tak jej dokončete. Po úspěšném absolvování rekvalifikačního kurzu každopádně získáte tzv. osvědčení o registraci, na základě kterého vám může být vydán živnostenský list. A s ním i nová etapa vašeho života. Tak, hodně štěstí.

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *