Jaké nástrahy vás čekají při sjednání půjčky na internetu?

Internet je výdobytkem dnešní doby, bez kterého by se již mnozí neobešli. Snadno a pohodlně si online lze přečíst o novinkách ve světě, nakoupit nejen spotřební zboží a sjednat půjčku. Avšak právě poslední zmiňovaný bod s sebou nese řadu nástrah.

Pro úvěr dnes již nemusíme do banky. Nebankovní i bankovní společnosti nabízí sjednání půjčky přes internet. Při tomto pohodlném a rychlém způsobu získání peněz je ale zapotřebí být na pozoru.

Nenechte se zlákat jednoduchostí online půjček

Ano, právě zmiňované pohodlí a rychlost je největší nástrahou při sjednávání úvěru přes internet. Online půjčky jsou pro mnohé často jasnou volbou ve finanční tísni. Jednoduchost v tomto případě rozhoduje a zároveň i upozaďuje racionální myšlení.

Je důležité si uvědomit, že snadná dostupnost půjček na internetu je často vykoupena nevýhodnými podmínkami. Vysoké úrokové sazby, vysoké roční procentní sazby nákladů, vysoké poplatky za vedení i vysoké sankce z prodlení je zapotřebí brát v potaz.

Vidina rychle získaných financí je opravdu lákavá. Ovšem právě online půjčky se řadí k těm nejdražším na finančním trhu. Bohužel řada poskytovatelů vsází na tíživé situace žadatelů, a tak v nabídce často neuvádí vše jasně a výstižně. Proto se snažte vždy projít více nabídek online půjček a porovnat jejich parametry.

Na co konkrétně se při výběru úvěru na internetu zaměřit?

  • Nulová úroková sazba značí vysokou roční procentní sazbu nákladů (RPSN).
  • Součástí vysokého RPSN jsou poplatky, sankce a pokuty.
  • Počítejte! V některých případech mohou poplatky převýšit výši půjčené sumy.
  • Stojí-li za poskytováním online půjčky soukromá osoba, potom zbystřete.
  • Poplatek za sjednání půjčky zavání podvodem. Nikdy takový poplatek neplaťte.
  • Buďte obezřetní, obsahuje-li online nabídka mnoho bonusů a lákavých a milých slov.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *