Jaké výhody skrývá moderní řezání plazmou? Ideální řešení i pro vaši výrobu

Oblast zpracování materiálů je nekonečnou studnicí nejrůznějších postupů, zařízení a vychytávek. To samé platí i pro řezání a pálení obrobků, přičemž i v tomto odvětví existuje mnoho odlišných možností. Každá z nich má své pro, stejně jako proti. Nejlepší koktejl výhod si ovšem připisuje plazma. Proč?

Rychlé a úsporné řešení

Princip řezání plazmou spočívá ve využití velmi vysokých teplot a výstupní rychlosti paprsku. Tato metoda v sobě kombinuje rovnou několik podstatných benefitů oproti ostatním způsobům. Jednou z nejpodstatnějších výhod je samozřejmě vyšší rychlost řezání, která urychlí celou práci, čímž zvýší vaše zisky. Nemusíte se bát, že by kvantita předběhla kvalitu, protože výsledné rozdělení je opravdu přesné a honosí se rovným a nezanešeným povrchem.

Dalším podstatným plusem je možnost zpracování všech kovových materiálů, přičemž nejsou namáhány silným upínáním a nepůsobí na ně ani náročné deformující teplo. Díky tomu bude váš obrobek i po několika operacích v naprostém pořádku. Zároveň se bude hodit i minimální opotřebovávání řezného nástroje, protože nedochází ke kontaktu s materiálem.

Potřebujete tuto operaci zajistit i vy?

Nevýhodou jsou ovšem vysoké vstupní investice, protože stroj zařizující tento proces není zrovna levnou záležitostí. Naštěstí existuje řešení v podobě externí spolupráce s firmou, která je schopna vám vypálit vše potřebné. Nebudete tak muset investovat do vlastního zařízení, ale zkrátka si zaplatíte mnohem levnější jednorázovou službu.

Známým a oblíbeným poskytovatelem v tomto ohledu je společnost TOROTECH. Ta je schopna zařídit vše potřebné za použití jejího vlastního plazmového zařízení. Výrobky vám posléze pošle kamkoliv na území naší země, takže si je vyzvednete klidně před branou vašeho podniku.

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *