Je lepší půjčka nebo auto na leasing?

sledování vozidel

Otázka, kterou si určitě pokládá velká spousta lidí se zájmem o nákup nového automobilu. Dva modely financování přinášející rozdílné klady a zápory, s nimiž vás trochu blíže seznámíme, a vy se možná snáze rozhodnete.

Leasing je dnes velice populárním řešením, jak financovat osobní automobil, popřípadě vůz do firmy. Svými přijatelnými splátkovými podmínkami mu však dosti úspěšně konkuruje také auto půjčka. Jakému řešení dát ale přednost?

Úvěr nebo leasing – výhody a nevýhody

Pojďme se zaměřit nejprve na nákup auta za přispění leasingu. Tento model bude nápomocen hlavně lidem s nižším příjmem a těm, jež dávají zelenou jednoduchosti, rychlosti a administrativní nenáročnosti.

Je pravdou, že po celou dobu splácení nejste majitelem vozu, což může být pro mnohé překážka. Z hlediska financí počítejte se zřizovacím poplatkem, platbou za akontaci a nutností mít sjednané havarijní pojištění.

Jestliže nechcete, aby vás úvěr nebo leasing výdajově obtěžoval již na samotném počátku, je vhodné najít produkt s minimální či nulovou akontací.

Auto půjčka je obvykle levnější

Protikladem leasingu je klasická půjčka na automobil, mnohdy označovaná, jako auto půjčka. Tento typ úvěru je sice složitější z pohledu papírování a někdy dokonce musíte shánět ručitele, to vše je ale vykoupeno řadou zajímavých kladů.

  • variabilní nastavení úvěru,
  • možnost mimořádných splátek a předčasného uhrazení závazku,
  • jste plnohodnotnými majiteli dopravního prostředku.

Ano, právě poslední zmiňovaný bod vás možná přesvědčí o tom, že auto půjčka je vhodná právě pro vás a lepší, než leasing. Tento model vám umožňuje vozidlo kdykoliv prodat a zbývající částku pohodlně doplatit.

Vyberte si tu nejlepší půjčku na trhu

Jestliže budete vůz financovat z běžného úvěru, neměli byste podceňovat jeho samotný výběr. Ostatně, každý touží po nízké úrokové sazbě, vedení účtu zdarma a po transparentních smluvních podmínkách.

K nalezení výhodného úvěru vám bezpochyby pomůže kalkulačka půjček. Online nástroj, jenž za vás porovná nejlepší produkty na trhu a pomůže vybrat ten šitý na míru. Tímto krokem šetříte především svůj drahocenný čas a ve výsledku i finance.

Pořiďte si vozidlo v kombinaci s tím správným financováním.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *