Náklady na zateplení vám razantně sníží státní dotace!

Ještě nemáte zateplený dům? Tak si ho zateplete. S poměrně štědrými dotacemi v rámci projektu Nová zelená úsporám tak učiníte téměř za hubičku.

Zateplení domu je jednou z cest, jak výrazně snížit energetickou náročnost budovy a s ní i účty za energie, především za vytápění. Dobře odizolovaná stavba se lépe a rychleji vytopí, a teplo se v ní zároveň déle udrží. A jaké existují možnosti?

Čím izolovat

Stavbu je možné odizolovat a tím ji zateplit různými materiály. Ty mohou být minerální (skelná vata), syntetické (erudovaný a pěnový polystyren, polyuretanová pěna, pěnové sklo) či přírodní (sláma, konopí, len). Dále se nabízí vakuová izolace, termoizolační fólie, termoreflexní izolační nátěry či aerogel.

Jaký materiál je nejlepší?

Tato otázka nemá jednoznačnou odpověď. Volba izolačního materiálu závisí na mnoha faktorech. Rozhoduje typ nemovitosti, její stáří, zda již proběhla nějaká rekonstrukce atp.

Možnosti aplikace

Samotný materiál může mít izolačních desek, které se připevňují na vnitřní konstrukci střechy, nebo pěny, která se aplikuje foukáním. Zatímco na stěny se obecně doporučují izolační desky, na těžko dostupná místa je lépe zvolit izolaci foukanou.

Minerální foukaná izolace

V každém případě byste měli zvolit materiál, který je nehořlavý, nesléhává se, nenasákává vodu a odolává hlodavcům, hnilobám s plísním. Tyto požadavky splňuje například minerální foukaná izolace, kterou nabízí společnost ABD Izospol, s.r.o. (www.izospolpolna.cz) zabývající se zateplováním celých nebo částí budov.

Na kolik to vyjde?

Investice do zateplení není zrovna nízká, ale v dlouhodobém horizontu se rozhodně vyplatí. Obzvláště pokud využijete státní dotace na zateplení v rámci projektu Nová zelená úsporám. Obzvláště štědrá je Nová zelená úsporám Light primárně určená pro seniory a ty, kteří pobírají příspěvek na bydlení. Ti mohou od státu dostat až 150 tisíc korun, a to ještě před zahájením prací. Rozhodně proto stojí za zvážení.

Společnost ABD Izospol s.r.o. vznikla v roce 2002. Od té doby provedla zateplení u více než 5000 objektů. Tepelnou izolací zatepluje nejen půdy, fasády a stropy, ale i například podlahy. Společnost sídlí v Polné, není však problém realizovat zakázku po celé České republice. Stačí kontaktovat technika, který vám pomůže vybrat nejvhodnější řešení zateplení vašeho objektu – ať již foukanou minerální vatou, foukanou skelnou vatou, pro dřevěný dům vám technik nabídne i foukanou celulózu, která je k těmto účelům nejvhodnější. Společnost je výhradním dodavatelem kvalitní tuzemské foukané minerální vaty „IZOSPOL Granulát“.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *