S uzavřením termínovaného vkladu nečekejte, úroky klesají

Hledáte-li možnost investice, nejspíš jste už objevili, že moc výhodných nabídek na trhu není. Pokud toužíte po vyšších výnosech, budete muset zariskovat. A jestliže chcete něco s garantovaným výdělkem, nemůžete očekávat velké zhodnocení. A bude hůř. Úroky u termínovaných vkladů totiž klesají.

Termínovaný vklad patří v současné době k nejbezpečnějším investicím. Hned na začátku 100% víte, kolik peněz dostanete na konci. Nevýhoda však spočívá v tom, že máte veškeré jmění vázané na předem sjednanou dobu. Po celou dobu trvání smlouvy není možné na peníze ani sáhnout, a proto je to vhodná volba spíš pro lidi, kteří mají vybudované své zázemí a nebudou příštích několik let peníze potřebovat.

Úrokové sazby budou klesat všude

Možná víte, že v posledních měsících u mnohých bank klesají úroky běžných i spořicích účtů. Termínované vklady nejsou výjimkou, i tady se sazby postupně snižují. Ke snížení bude muset přistoupit i ANO spořitelní družstvo, které v současné době nabízí nejvyšší úrokové sazby termínovaných vkladů na trhu. Úpravu sazeb budou muset provést už 19. prosince.

Výhodná sazba platí už jen pár dní

Kdo chce zhodnotit své finanční prostředky ještě se současným úrokem, musí si pospíšit. Termínovaný vklad s výhodnou sazbou se dá u ANO spořitelního družstva zřídit do 16. prosince – osobně v některé z poboček nebo online.

Nejlepší termínovaný vklad si snadno spočítáte

Pravdou však je, že při výběru správného investičního nástroje je důležitých více informací než jen úrok. Zajímat by vás mělo minimálně ještě období, na které své peníze někomu svěříte, a měna, v níž bude termínovaný vklad vedený.

Pro srovnání termínovaných vkladů je na internetu několik kalkulaček. Například při investování 100 000 Kč na 5 let vychází nejlépe Artesa, na druhém místě je zmiňované ANO spotřební družstvo:

·  Artesa, spořitelní družstvo (úrok 3,40 %),

·  ANO spořitelní družstvo (3,15 %),

·  Akcenta, spořitelní a úvěrní družstvo (2,90 %),

·  Záložna Creditas, spořitelní družstvo (2,80 %),

·  J&T Banka (1,40 %).

Sazby jsou obvykle odstupňovány podle výše a délky vkladu, takže si určitě zkuste do kalkulačky zadat vlastní údaje, ať přesně víte, jak na tom jste.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *