Šest věcí, na které se musíte připravit, když začínáte natáčet videoklipy

Vlogování je v dnešní době velmi populární. Jeho popularita vzrostla, protože je snadné a máte možnost vyjádřit svou kreativitu formou videa. Stejně tak jste pravděpodobně přemýšleli o vytvoření vlastního vlogu. Musíte si však uvědomit, že vlogování není tak jednoduché, jak vypadá. Faktem je, že vytvoření příjemného a úspěšného vlogu vyžaduje spoustu příprav, které nikdo nemůže ignorovat. Tento článek jsme připravili zejména pro lidi, kteří s touto činností začínají, aby pochopili, co je třeba udělat, aby mohli začít se svým snem.

Začněte vytvářet své vlogy

Pokud uvažujete o spuštění vlastního vlogu, zde jsou věci, které si musíte připravit:

1. Storyboard nebo téma obsahu

Storyboard je v podstatě plán vašeho videa. Zahrnuje hlavní části videa a také záběry kamery a osvětlení. Můžete začít brainstormingem nápadů a napsat si je na papír, abyste na ně nezapomněli. Můžete si jej vytvořit sami nebo si najmout profesionála, který jej vytvoří za vás. Tento proces vám pomůže promyslet, jaké obrázky a videa se do videa vejdou, jak by měly být rozmístěny a jak by měly být zarámovány, aby to vypadalo hezky.

2. Střihový software

Budete potřebovat střihový software, který zvládne rozlišení videa a velikost souboru. Jakmile si vyberete správný software, nezapomeňte si ho před zahájením vlogu stáhnout. Pokud nemáte dobrý střihový software, možná byste měli zvážit jeho koupi, protože díky němu budou vaše videa vypadat profesionálně. Měli byste se poohlédnout po programech, jako je Final Cut Pro a Adobe Premiere Pro, které jsou pro úpravu videoobsahu skvělé.

3. Osvětlení

Je důležité, abyste měli v místnosti dobré osvětlení, aby vaše videa vypadala co nejlépe! Měli byste také zvážit nákup osvětlovacího zařízení, které vám pomůže vytvořit lepší prostředí pro vaše videa. Na internetu nebo v obchodech, kde se prodávají různé typy osvětlení, jako jsou kruhová světla, svítilny atd;

4. Další rekvizity

Pokud chcete, aby se lidé s vašimi videi snáze ztotožnili, je důležité, aby při natáčení viděli věci kolem sebe – to zahrnuje rekvizity, jako jsou cedule nebo nábytek z vlastního domova či kanceláře (které lze použít i při rozhovorech s hosty).

5. Chytrý telefon se skvělým fotoaparátem

Pokud ještě nemáte chytrý telefon s kvalitním fotoaparátem, zvažte jeho pořízení ještě před zahájením vlogování, abyste mohli nahrávat záběry pro budoucí videa a nemuseli každý rok nebo dva utrácet příliš mnoho peněz za nákup nového telefonu! Doporučili jsme, Honor 70, protože je vybaven úžasnými fotoaparáty a zároveň velkým úložištěm. Pomůže vám také, protože má širokoúhlý objektiv, takže můžete ve svých videích zachytit více scenérií a také přiblížit malé detaily, které by mohly být špatně vidět.

6. Stativ

Stativ je nezbytný pro jakýkoli druh videoprodukce, protože pomáhá stabilizovat kameru, aby se při natáčení netřásla a nehýbala. Můžete také použít alternativní metodu, například držet se při natáčení oběma rukama něčeho stabilního – ale stále se doporučuje používat stativ, protože vám dává větší kontrolu nad pohyby, jako je posouvání doleva/doprava nebo nahoru/dolů při natáčení z různých úhlů, aniž byste se museli obávat efektu chvění.

Závěr

Doufáme, že vás tento příspěvek inspiroval k založení vlastního vlogu. Je to úžasná činnost, která vám může pomoci lépe se spojit se světem a také vám umožní experimentovat s různými novými dovednostmi (grafika, střih videa, nahrávání hlasu a další). Nakonec nezapomeňte, že vlogování je zábava, takže se při tvorbě bavte. Výsledek bude příjemnější pro vás i pro všechny vaše diváky. Hodně štěstí s vaším vlogem!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *