Spam a hoax, který z vás zkusí vytáhnout peníze

Spamů chodí čímdál více, naštěstí je většinou schránka odchytí a většina z nich se k vám nikdy nedostane. Podvodníci jsou ale stále důmyslnější a tak je to neustálý boj kdo z koho. Jeden takový podvodný mail vám dnes ukážeme, přišel v češtině, dokonce docela slušné češtiny.

Tento typ mailů je ale poměrně častý, podvodník se vám snaží vsugerovat, že vám kdesi v cizině zemřel movitý příbuzný a tak je potřeba vyřídit dědictví. Celý mail v nezměněné podobě zde:

Dobré ráno.

Jmenuji se výzkumník společnosti Ben Davidson u Royal Bank of Scotland  (RBS). Rozhodla jsem se, že s vámi budete hledat důvěrnou spolupráci při uskutečnění dohody, která je zde popsána, a to jak pro vzájemný prospěch, tak pro vás nutíme,tajné z důvodu povahy této transakce. Při auditu bankovních účtů v naší bance jsem objevil nevyžádaný fond ve výši 18,5 milionů liber za rok účet, který patří jednomu z našich pozdních zahraničních zákazníků (pozdní Peter campbell), americký obchodník, který bohužel ztratil svůj život a rodinu v osudném autě nehoda.

Zjistil jsem, že zemřel bez jakýchkoli zvláštností svého příbuzného, ​​aby si tyto prostředky vyžádal.
Ráda se snažím poskytnout váš souhlas, abych vás jako příštího příbuzného představil, aby výnosy z tohoto účtu v hodnotě 18,5 milionu vám byly propuštěny jako příjemce, který mi bude sdíleno 68% a 32% pro vás. Pečlivě jsem popsal způsoby provedení této transakce v rámci legitimní dohody, která vás ochrání před jakýmkoli porušením práva jak ve vaší zemi, tak zde v Anglii, když je fond převeden na váš bankovní účet. Budu muset poskytnout veškerý relevantní dokument, který bude od RBS vyžádán, aby vám oznámil, že jste příjemcem tohoto fondu a že RBS banka vám s jakýmkoli dalším zpožděním uvolní fond, pokud budete souhlasit s touto nabídkou, pošlete mi prosím níže uvedené informace, abychom mohli pokračovat a získat tento fond převedeny na váš určený bankovní účet okamžitě.

– Vaše celé jméno:
– Tvoje datum narození:
– Vaše kontaktní adresa:
– Váš soukromý e-mail:

Díky ocenění a předvídání vaší naléhavé odpovědi, abychom mohli transakci okamžitě zahájit prostřednictvím mého soukromého e-mailu: ben.davidsone@onet.eu

S pozdravem,
Ben Davidson
ben.davidsone@onet.eu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *