Test zimních pneumatik 2016

0
843

Zimní sezóna se opět kvapem blíží a před námi stojí nelehký úkol – výběr pneumatik na zimu. Povinnost mít automobil na zimních pneu trvá v ČR od 1. listopadu do 31. března,  v případě, že na silnicích skutečně panují zhoršené povětrnostní podmínky.

Dle vyhlášky musí mít zimní pneumatiky hloubku dezénu 4 mm a to pro celé období zimy. Nedoporučujeme obouvat ojeté pneumatiky starší 4 let, byť je jejich vzorek stále dostatečný, u kterých se znatelně zhoršují jízdní vlastnosti. Při přezutí dbejte na vizuální kontrolu, všímejte si prasklin, které způsobuje zteřelá guma, při jízdě by vám hrozilo nebezpečí prasknutí pneumatiky, což by v důsledku mohlo být život ohrožující. Další vadou jsou zabodnuté hřebíky, střepy a nejrůznější ostré předměty, jež způsobují pomalé unikání vzduchu z pneumatiky.

Které parametry pneumatik by měly být pro řidiče rozhodující při nákupu zimních pneu?

Než si pročtete náš test zimních pneumatik, nahlédněte do technického průkazu vozidla, kde najdete potřebné rozměry pneumatik pro váš vůz, které se musí striktně dodržet. Například rozměr pneu 195/65 R15 91T, první číslice označuje šířku pneumatiky v milimetrech, druhé číslo za lomítkem vyjadřuje profil, neboli výšku pláště. Písmeno s číslem udává průměr disku, na který pneumatika bude nazuta. Poslední údaj písmena s číslem označuje maximální nosnost a rychlost, tyto dva indexy jsou v technickém průkazu uvedeny jako minimální. Další údaje vyznačené na pneumatikách jsou „DOT“ se čtyřmístným číslem, které znamenají datum výroby. „M + S“ jsou zkratkou pro zimní pneu, tedy pro mud + snow (bláto a sníh). Vybrat ty nejlepší pneumatiky vám mohou pomoci také uživatelské recenze, ideálně spolu v kombinaci s oficiálními testy organizace ADAC, s testy v časopisech pro motoristy či Autoklubu ČR. Sledujte nejlepší hodnocení a test zimních pneu 2016 na našem webu a vyberte si ty nejlepší pro váš vůz.

5/5 - (1 vote)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno