Ušetřete za opravy na autě díky správnému pojištění a chytrým řešením

0
635

 

Výdaje za péči o auto mohou být značně vysoké. Cena ještě více vzrůstá, když nastanou nečekané problémy, jako například poškození skla či neschopnost nastartovat. Takže jak to udělat, abyste ušetřili? V článku najdete praktické tipy pro snazší a hlavně levnější servis automobilu.

Obsah článku

Základem je správné pojištění

Výrazně můžete ušetřit díky správnému pojištění. Úspora spočívá nejenom v nižší ceně za platbu povinného ručení, ale později i ve vhodném nastavení, které pokryje případné výdaje při problémech. Praktickou věcí navíc je i připojištění čelního skla, protože jde o časté místo výskytu problémů. Stačí odražený kamínek a auto může jít na výměnu skla. Nejlepší nabídku vyberete na internetu a pomůže vám s tím srovnání povinného ručení. V přehledném seznamu si zvolíte konkrétní parametry, kdy sledujte i přídavné služby, jako například pojistku pro případ srážky se zvěří, poškození vlivem počasí či havarijní připojištění a další. S kompletním balíčkem se vyhnete drahým výdajům za servis v případě problémů.

Náhradní auto při výměně čelního skla

A právě situace, kdy musíte na výměnu čelního skla, je velmi nemilou událostí. Automobil totiž často potřebujeme denně a nemůžeme si dovolit jen tak na několik dní o něj přijít. Nárok na náhradní auto během výměny je tak skvělým bonusem, díky kterému nepřijdete o svůj komfort. Výměna čelního skla bude hrazená v rámci pojistky, takže ani nebudete nic platit.

Když auto nestartuje, stačí vyměnit baterii

Jedním z častých důvodů, proč automobil za chladného počasí nestartuje, může být stará a již špatná a vybitá autobaterie. Řešení tohoto problému je přitom velmi jednoduché a nemusíte ani navštívit autoservis. Někdy může stačit použití nabíječky na akumulátor do automobilu. Jindy je nutné pořídit si novou autobaterii podle správných kritérií.

Rate this post

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno