Ušetřete za opravy na autě díky správnému pojištění a chytrým řešením

 

Výdaje za péči o auto mohou být značně vysoké. Cena ještě více vzrůstá, když nastanou nečekané problémy, jako například poškození skla či neschopnost nastartovat. Takže jak to udělat, abyste ušetřili? V článku najdete praktické tipy pro snazší a hlavně levnější servis automobilu.

Obsah článku

Základem je správné pojištění

Výrazně můžete ušetřit díky správnému pojištění. Úspora spočívá nejenom v nižší ceně za platbu povinného ručení, ale později i ve vhodném nastavení, které pokryje případné výdaje při problémech. Praktickou věcí navíc je i připojištění čelního skla, protože jde o časté místo výskytu problémů. Stačí odražený kamínek a auto může jít na výměnu skla. Nejlepší nabídku vyberete na internetu a pomůže vám s tím srovnání povinného ručení. V přehledném seznamu si zvolíte konkrétní parametry, kdy sledujte i přídavné služby, jako například pojistku pro případ srážky se zvěří, poškození vlivem počasí či havarijní připojištění a další. S kompletním balíčkem se vyhnete drahým výdajům za servis v případě problémů.

Náhradní auto při výměně čelního skla

A právě situace, kdy musíte na výměnu čelního skla, je velmi nemilou událostí. Automobil totiž často potřebujeme denně a nemůžeme si dovolit jen tak na několik dní o něj přijít. Nárok na náhradní auto během výměny je tak skvělým bonusem, díky kterému nepřijdete o svůj komfort. Výměna čelního skla bude hrazená v rámci pojistky, takže ani nebudete nic platit.

Když auto nestartuje, stačí vyměnit baterii

Jedním z častých důvodů, proč automobil za chladného počasí nestartuje, může být stará a již špatná a vybitá autobaterie. Řešení tohoto problému je přitom velmi jednoduché a nemusíte ani navštívit autoservis. Někdy může stačit použití nabíječky na akumulátor do automobilu. Jindy je nutné pořídit si novou autobaterii podle správných kritérií.

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *