Vánoce, Vánoce přicházejí…

Vytvořit vánoční pohodu a kouzelnou atmosféru v domě není složitý úkol, pokud má člověk trochu fantazie a touhu stát se opět dítětem. Navíc je takové vánoční zdobení zárukou dobré nálady po celé zimní období. Jak tedy vyzdobit dům, aby byl útulný a harmonický, ale zároveň, aby vše nepůsobilo nevkusně? Stačí málo, mít představu, mít ozdoby, vánoční osvětlení, vánoční věnce a také vánoční svíčky.

Vánoční girlanda

I tato vánoční ozdoba patří mezi oblíbené dekorace. Je možné ji umístit nejen na krbovou římsu nebo na parapet okna, ale velmi hezky vypadá taková vánoční girlanda ve skleněné váze, kde se prolínají nejen samotné prvky a ozdoby girlandy, ale především drobná světýlka. Lze tak získat jemné tlumené světlo, které ve tmě dokonale rozzáří danou část místnosti.

Vánoční osvětlení

Asi málokdo si umí Vánoce představit bez osvětlení, bez malých světýlek a žároviček, které mají magickou sílu. Žárovičky a jiné vánoční osvětlení zdobí domy, výlohy i pouliční lampy a spolu s načechraným sněhem vytvářejí vánoční atmosféru, která tak upomíná, že nastalo nejkrásnější období roku a přichází Nový rok. V interiéru je vánoční osvětlení trochu tlumenější, ale v poslední době velmi žádané. A stejně jako girlandu, může člověk do skleněné vázy nebo jiné průhledné nádoby, uložit i vánoční světýlka. Různá velikost, barva a dokonce i tvar osvětlení mohou být zárukou originálních vánočních ozdob v domě. Zapomenout se samozřejmě nesmí ani na symbol Vánoc – vánoční strom. Ten je doslova žárovičkami obsypaný a jak dokonale září!

Svíčky k Vánocům zkrátka patří

Ano, bez svíček by to možná ani nebyly Vánoce. Dříve dokonce zdobily i vánoční stromky. Pohled na plápolající plamínek nejen uklidňuje, ale zahřeje i na duši, a to nejen o Vánocích. Na trhu je v současné době nepřeberné množství vánočních svíček, které jsou určeny nejen na vánoční stůl. Jako dekorace jsou svíčky na Vánoce upraveny spolu s jinými ozdobami na různě velkých, podlouhlých, oválných, dřevěných či skleněných podnosech. Fantazii se meze nekladou a vypadají opravdu krásně! Vánoční dekorace, kam patří také vánoční věnce, jsou tedy jistě vánoční ozdoby, které potěší a zútulní každý interiér.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *