Vzhůru k výšinám

Cestovat lze všelijak. Automobil se stal běžným vybavením téměř každé domácnosti, dopravuje nás denně za prací a svěřujeme se mu i na další tratě, kdy se vydáváme za vůní dálek, poznáváme nová místa a užíváme si dovolenkových radovánek. I lodní doprava má své kouzlo. Je jedno, jedná-li se o hlučný parník nebo tiše klouzající plachetnici. Vždy jde o cesty, které zavánějí dobrodružstvím, a nám stačí se jen zasnít a vnímat svět ze zcela jiného úhlu. Avšak každý, kdo měl možnost vznést se do výše a pozorovat vše z ptačí perspektivy, jistě dá za pravdu, že pocitu, kdy plujeme vzduchem a téměř necítíme zemskou přitažlivost, se snad nic nevyrovná. Letecké zážitky s balonem jsou neopakovatelné a vzpomínky na okamžiky letu hned tak nevyblednou.

Romantický zážitek s nádechem historie

Průkopníky a prvními pasažéry při historicky první plavbě balonem byli na sklonku osmnáctého století ovce, kachna a kohout, což tehdy s nemalým úžasem sledoval dvůr Ludvíka XVI. Od té doby však horkovzdušné balony zaznamenaly podstatné změny. Pro současné balony jsou typické ohřev vzduchu pomocí stlačeného propan-butanu a kvalitní pevná a lehká nylonová látka. Avšak romantika, kdy pod nohami máme jen pevný proutěný koš a jsme unášeni za pomoci tetelícího se horkého vzduchu s barevným baldachýnem nad hlavou, stále zůstává. Okolní svět má kouzlo malebné pohádky, z rybníku se stává třpytivé zrcátko a krajina pod námi se mění ve své podmanivosti a nádheře.

Originální dárek

Pohled z výšky bere dech, proto je velmi oblíbeným dárkem pro zamilované páry či celou rodinu. Daný okamžik většina účastníků letu prožívá silně emotivně a celou posádku ještě více sbližuje. Zároveň může být ideálním tipem pro vskutku originální dárek k jubileu. Základní podmínkou pro start a následný let je samozřejmě v první řadě stabilní počasí. Vzhledem k nevhodnému termickému proudění vzduchu se lety konají v letním období brzy ráno, či ve večerních hodinách. Účastníkům je doporučována pevná obuv a sportovní teplé oblečení. Potom již nic nestojí v cestě, aby se všem zúčastněným naskytl pohled původně určený jen pro bohy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *