Zamezte černému odběru energie ve společných prostorech

Cena energií v průběhu let stále roste. Přesně z toho důvodu se lidé neustále pokouší o černý odběr energie ze společných prostor. A to i přesto, že za nelegální odběr elektřiny hrozí vysoké pokuty a v některých případech dokonce i odnětí svobody. Pomocí inteligentní elektroinstalace od společnosti Tympol Plus uděláte těmto zlodějům přítrž. Už se nebudete muset skládat na společný účet za elektřinu, abyste zaplatili za podvodníky.

K neoprávněnému zapojení domácích spotřebičů na světelné obvody společných prostor dochází poměrně často, proto se majitelům bytových domů, garáží a dalších objektů určitě vyplatí investovat do malého pomocníka.

Schodišťový automat se zabudovaným omezovačem výkonu se postará o to, aby už nedocházelo k černému odběru energie.

A jak tento přístroj inteligentní elektroinstalace vlastně funguje? Není v tom žádné kouzlo. Princip je v podstatě velice jednoduchý, ale zároveň efektivní.

Inteligentní elektroinstalace odstřihne černé odběry hned ze začátku

Pokud dojde k překročení nastavené hodnoty (ve watech), inteligentní elektroinstalace odpojí světelný okruh, ve kterém došlo k nadměrnému odběru elektřiny. Tím se zároveň přeruší přívod energie do nelegálně zapojeného spotřebiče. Po uplynutí předem nastaveného časového intervalu (0 až 60 sekund) se světelný okruh automaticky opět aktivuje.

Znamená to v podstatě dvě věci:

  1. Podvodníkovi nebude spotřebič fungovat, proto své nekalé počínání vzdá.
  2. Nehrozí nebezpečí, že společné prostory zůstanou trvale neosvětlené. Po nastaveném intervalu začne světelný okruh zase fungovat. A to bez nutnosti zákroku někoho zvenčí. Inteligentní elektroinstalace funguje zcela automaticky.

Maximální množství odebíraného proudu ve světelném okruhu si můžete snadno nastavit na hodnotu v rozmezí od 100 W do 2 kW, proto se perfektně hodí pro většinu společných prostor.

Velkou výhodou je fakt, že nemusíte zasahovat do stávající elektroinstalace. Nový schodišťový automat stačí namontovat do vašeho rozvaděče a vše už bude fungovat, jak má.

Nepodporujte zloděje. Pokud se spolehnete na toto malé zařízení, energie už bude proudit pouze tam, kam má. S inteligentní elektroinstalací od Tympol Plus předejdete spoustě problémů.

 

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *