O běžných účtech – 3.díl | Nejlevnější běžné účty srovnání

nejlevnější běžné účty srovnání

Obsah článku

Nejlevnější běžné účty srovnání – aktuálně 2016

Již jsme si představili 4 bankovní účty, které ale nedopadly zrovna nejlépe. Proto jsme se rozhodli vám dnes představit další bankovní účty, které jsou na tom o poznání lépe. Naše redakce tyto bankovní účty doporučuje. Pokračujte níže na nejlevnější běžné účty srovnání pro rok 2016.

 

mKonto – mBank

Mbank, které jsme věnovali již nejden z našich článků, kde jsme popisovali, jak získat bonus za založení účtu v hodnotě 500 Kč zdarma. Bezplatné mKonto mBank zahranuje všechny příchozí a odchozí platby, inkasa, trvalé příkazy, internetové bankovnictví a výběry ze tří bankomatů na území Česka. Bezkontaktní platební karta je zdarma v případě, že s ní každý měsíc zaplatíte 500 Kč. Pokud tomu tak nebude, banka vám naúčtuje za daný měsíc 29 korun. Pokud máte u mBank úvěrový účet/hypoteční je pro vás mKonto také zdarma

Equa bank běžný účet

Běžný účet od Equa bank. Banka jež byla založena v roce 1994 jako IC Banka, která je od roku 2011 pojmenována jako Equa bank nabízí na českém trhu jeden z nejlepší bankovních účtu bez poplatků. Dá se říci, že zadarmo je zde úplně všechno. Pouze za výběr z bankomatu v zahraničí zaplatíte symbolických 9 korun a pokud si necháte poslat měsíční výpis poštou zaplatíte 29 korun. Nevýhodou u této banky je pomalý převod peněz, který trvá jeden den. Chcete rychlejší převod? Připlaťte si 29 korun. Ale já bych se držel hesla, kdo si počká, ten se dočká a ušetří pár kaček.

[alert-success]Ušetřito tento účet doporučuje.[/alert-success]

UniCredit Bank – Ukonto

UniCredit bank je se svým Ukonto účtem o něco horší, než předešlé dva účty. Hlavní nevýhodou tohoto účtu je, že na něj musíte měsičně poslat 12 000 tisíc korun, jinak vám banka naúčtuje 199 korun. Pokud je vám pod 26 let, nemusíte na účet posílat, ani korunu a zdarma bude. Pro vás, kteří jste nepřekročili hranici 26 let je tento účet stejně výhodný jako účty od Equa a Mbank.

Příchozí a odchozí platby zadávané elektronicky, vklady na pobočce, inkasa, trvalé příkazy, SIPO, cashbacky, internetové a mobilní bankovnictví a platební karta jsou v tomto účtu součástí a nebudou vás stát, ani korunu. Při placení kartou UniCredit bank můžete získat slevu, až 60 % u smluvních partnerů. Je to tedy o několik procent, než u již zmiňované Gemoney. Také proto skončil tento účet v celkovém hodnocení nejlepé.

[alert-success]Ušetřito tento účet doporučuje.[/alert-success]

 

Nejlevnější běžné účty srovnání aktuálně pro rok 2016 je u konce, můžete se dále podívat na jednotlivé části našeho seriálu jak vybrat běžný účet.

5/5 - (1 vote)
Publikováno
V rubrikách Účty

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *