3 důvody proč nechat prodej nemovitostí na realitce

Realitní makléři a kanceláře nemají u většinové společnosti příliš valnou pověst a nutno říci, že si za to do velké míry mohou sami. Nic v životě ovšem není černobílé a stejně jako existují makléři, kteří svému oboru dělají takzvaně medvědí službu, ve stejné míře máte možnost svěřit prodej nemovitostí do rukou solidních realitek. Proč se i v dnešní době zahlcené na první pohled výhodnými bezrealitními inzertními servery stále vyplatí oslovit s prodejem realitku? Na tuto otázku vám dáme odpověď v dnešním článku.

Obsah článku

Odborné služby a poradenství

Kdo je dobrý realitní makléř? Rozhodně ne frajírek v obleku s argumentem na všechno. Dobrý makléř by měl být zdatný obchodník, profesionál a hlavně zkušený odborník. Ano, pro úspěšný prodej nemovitostí za odpovídající částku je nutné znát realitní trh jako své boty. Musíte vědět, co vše se promítá do cen nemovitosti, co je ovlivňuje a formuje, může je navýšit i jim dokonale podrazit nohy.

Na to mnoho běžných smrtelníků zapomíná a s lehkou hlavou, bez vidiny všech starostí a úskalí se vrhají do prodeje na vlastní pěst. Prodat byt či dům není v dnešní době přece tak těžké a nic na tom není. Možná. Potřebujete-li prodat rychle a chcete-li zároveň získat opravdu dobrou cenu, tak snadné, jak se zdá, to nemusí být ani v době krize bydlení. V oblasti prodeje je mnoho rizik a pastí a je dobré mít při plavbě realitními vodami dobrého průvodce, který vás před nimi uchrání.

Časová úspora

Čas je v dnešní době nedostatkovým zbožím. Po jeho dostatku, případně alespoň o trochu větším množství touží každý z nás. Chytré hospodaření s časem je pro naše životy zcela zásadní a je tedy dobré hledat výhodné způsoby, jak čas ušetřit. V případě prodeje nemovitostí je jednoznačnou úsporou času oslovení dobré realitní kanceláře a využití služeb makléře. A to hned minimálně ze dvou důvodů.

V první řadě je to rychlý prodej za nejlepší cenu, který vám dokáže zaručit opravdu jen odborník na reality. A důvod číslo dva? Málokdo si uvědomuje, že prodej nemovitosti není vyvěšení inzerátu a čekání na zájem kupců. Je to komunikace se zájemci, organizace a vedení prohlídek, příprava prezentací a mnoho dalších věcí, které vyžadují velkou časovou investici. Na tu bohužel většina laiků, oproti profi realitce, nemá vůbec kapacitu.

Kompletní smluvní servis

Bez smluv se dnes téměř žádná větší dohoda neobejde a tak velká věc, jako je prodej nemovitosti, dobrou smlouvu přímo vyžaduje. Neovládáte-li právnickou mluvu a nevyznáte-li se v paragrafech, je téměř nemožné vytvořit vlastními silami smlouvu, která by chránila vás jako prodejce, tak i kupce. Příprava smluv rozhodně není jednoduchá a je dobré mít k ruce někoho, kdo se prostě vyzná.

Součástí služeb realitních kanceláří je i smluvní servis. Pokud se tedy svěříte do rukou realitky, máte v další zcela zásadní věci o starost méně. Na vás bude jen pečlivě číst a v případě spokojenosti podepsat a převzít peníze. No nezní to jako sen? Možná, ale je to skutečnost.

Jak vidíte, realitky mají i přes svou pověst stále co nabídnout. Tak neváhejte, udělejte si průzkum realitek ve svém okolí a svěřte prodej nemovitosti do rukou té, za níž stojí dobré recenze, profesionalita, férový přístup a kvalitní nabídka služeb. Rozhodně si tento krok nebudete vyčítat!

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *