3 důvody, proč pořídit tepelné čerpadlo do rodinného domu i průmyslové budovy

 

Budoucnost moderního vytápění leží hlavně ve zvýšení efektivity a snížení dopadů na životní prostředí. Přesně tohle nabízí tepelná čerpadla, která jsou vhodná pro použití do rodinných domů i větších průmyslových budov.

Obsah článku

Snížení nákladů na vytápění

Pokud se rozhodnete pro tepelná čerpadla pro rodinné domy, můžete se těšit na snížení nákladů na vytápění až o 75 %. Většina tepla totiž pochází z okolí a je zcela zdarma. Samotné provozní náklady čerpadla pak stojí zlomek klasického vytápění elektřinou. Už z principu fungování je také jasné, že v porovnání s topení pevnými palivy se do ovzduší neuvolňují žádné spaliny a škodliviny. Aby byl celý proces ještě jednodušší, dá se tepelné čerpadlo MasterTherm ovládat pomocí aplikace přes internet. Zde na jednom místě najdete jak nastavení, tak i data potřebná pro diagnostiku a servis.

Efektivní a ekologická kombinace topení a chlazení

Když se podíváte, jaké výhody nabízí tepelná čerpadla pro průmysl, jde nejenom o levnější vytápění, ale také o využití funkce chlazení. Nejvhodnější je tak pro provozy, kde jsou potřeba obě tyto funkce. Díky funkci zpětného využití odpadního tepla dochází k dalšímu snižování nákladů, a to všechno za příznivé ceny. Moderní tepelná čerpadla se vyznačují poměrně skladnými rozměry, relativně tichým provozem a vysokou efektivitou.

Rychlá návratnost investice

Po instalaci tepelného čerpadla se investice vrací rychle díky samotným úsporám za energie i díky možnosti využití nejrůznějších dotačních programů. Zjistěte si, jaké dotace jsou aktuální, a přizpůsobte je renovaci starší budovy či využijte pro novostavbu. Kombinací těchto dvou faktorů je jasné, že tepelná čerpadla jsou velmi dobrou volbou i pro budoucí zhodnocení stavby z pohledu zvýšení hodnoty.

 

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *