3 kroky pro výběr ideálního nábytku do obýváku

Obývací pokoj je místností, která je určená k relaxaci, společenským událostem a rodinným aktivitám. K tomu neodmyslitelně patří také správně zvolený nábytek, který svými proporcemi, materiálem, ale i nadstandardními funkcemi takové momenty zpříjemní. Pokud stále nevíte, podle čeho se řídit při nákupu nového nábytku do obývacího pokoje, jistě vám přijde vhod pár užitečných rad.

Rozhoduje dostupný prostor místnosti

Nejdůležitějším faktorem pro nákup nábytku je velikost místnosti a poskytnutý prostor pro umístění nového vybavení. Obývací pokoj bývá většinou největší místností v domě, a tak máte volný prostor k experimentování. Nezapomínejte však na pravidlo volného místa pro pohyb. Zaplnit obývák nábytkem není tou nejlepší variantou. Postačí pohodlná pohovka, relaxační křeslo, nějaký konferenční stolek a skříňka na knihy či televizi. Zbytek prostoru nechte volný pro ostatní aktivity.

Důležitý je i materiál nábytku

Volba materiálu je druhou nejdůležitější cestou, jak zvolit správně. Klasické čalounění bývá příjemnější na dotek, ale je mnohem náročnější na údržbu než kůže. Ta je snadno omyvatelná a lépe se zbavuje chlupů ze zvířecí srsti. Je dokonce prokázáno, že má delší životnost. Přesto by měl styl rozkládací sedačky ladit se zbytkem vybavení obývacího pokoje. Mějte na paměti, že při rozkládání pohovky budete potřebovat další volný prostor, a přihlédněte k němu při umísťování nábytku.

Nadstandardní funkce vybavení si zamilujete

Dnešní doba je dostatečně moderní k tomu, aby dříve klasický nábytek nabízel v novém provedení i řadu praktických funkcí. Můžete si například pořídit polohovací či masážní křeslo, nebo se zaměřit na multifunkční pohovky. Zde velmi záleží na aktivitách, kterým se v obývacím pokoji věnujete nejčastěji. Pokud hlavně odpočíváte, zařiďte si místnost pro relaxaci. V případě, že jste spíš aktivnější rodina, věnujte se více volnému prostoru a vybírejte nábytek s úspornými rozměry.

Vybírejte očima i srdcem

Jistě se budete lépe cítit v prostoru, který nebude stísněný. Pamatujte také na okna a dveře, aby jim při otevírání nic nepřekáželo. Po designové stránce je lepší nekombinovat více než tři podobné odstíny jedné palety barev. Osvětlení obývacího pokoje by mělo být rovnoměrné, aby nikde nebyl nedostatek světla. Ať už se rozhodnete pro kteroukoliv výběrovou cestu, vždy volte i srdcem a osobním vkusem. Vy budete nábytek do obýváku užívat. Výběr na moderním trhu je skutečně pestrý.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *