4 důvody, proč se vypravit lyžovat do Rakouska

Blíží se čas zimního lyžování. Pokud už vás české hory omrzely, bude na čase změnit prostředí. Ideální volbou je sousední Rakousko, kde najdete všechno, co od dokonalého lyžování očekáváte. Jakmile to jednou vyzkoušíte, už se určitě nebudete chtít vrátit na české svahy. Nevěříte? Podívejte se na 4 hlavní důvody, proč tomu tak je.

Nádherná příroda

Lyžování v Rakousku má své specifické kouzlo. Samozřejmě neříkáme, že české hory nejsou krásné, ale příroda zasněžených Alp je ještě o kousek lepší. Nádherný čistý vzduch a typické vrcholky vysokých hor vás ohromí nejen při první návštěvě, ale rovnou pokaždé, když se do rakouských Alp vrátíte. Díky jedinečné atmosféře se z běžného lyžování stane nádherný zážitek, který vás nabije novou energií.

Vybavená lyžařská střediska

Místní lidé si moc dobře uvědomují, jaké skvosty tu mají. To vede k tomu, že jsou místní lyžařská střediska moderní a vybavená pro zajištění všech základních potřeb lidí. Najdete tu servisy, hotely, restaurace, kavárny a samozřejmostí jsou upravené a dlouhé sjezdové tratě. Lyžování v Rakousku se skipasem navíc není o tolik dražší v porovnání s cenami v Česku. Mnohdy je cena za skipas i stejná a záleží pouze na tom, jakou lokalitu zvolíte.

Není to příliš daleko

Pro poznání těchto nádherných hor nemusíte jezdit úplně daleko. V závislosti na tom, na jaké straně České republiky bydlíte, vám cesta zabere od několika minut po pár hodin. O trochu delší cesta však za celý zážitek určitě stojí. V dnešní době dobrého dopravního spojení není ani příliš velkým problémem vypravit se na cestu vlakem. Vlastní automobil je ale vždy sázkou na jistotu a nemusíte se omezovat v počtu věcí, které si budete brát s sebou.

Na rakouských svazích si každý přijde na své

Lyžování Rakousko je dobrou volbou pro začínající, pokročilé i náročné lyžaře. Místní sjezdovky jsou rozděleny podle obtížností a jistě oceníte, že v porovnání s českými horami jsou mnohdy dvojnásobně až trojnásobně dlouhé. Při zvolení lokality s více lyžařskými středisky u sebe můžete každý den brázdit jiné svahy a užít si intenzivní sportovní zážitek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *