Aby vás vedení účetnictví externí firmou nezruinovalo

Pokud máte firmu, určitě se shodneme na tom, že jednou z těch méně zábavných činností, které podnikání obnáší, je věčné a nikdy nekončící papírování. Bere vám čas, který byste mohli využít jinak, ku prospěchu vaší firmy, k odpočinku nebo času strávenému s vaší rodinou.

Moderním způsobem šetření času je delegování některých činností na jiné, specializované firmy. Pokud využijete služeb externích firem, můžete se také vyhnout některým chybám v účetnictví či při podávání daňových přiznání. Přeci jen, zase tak jednoduchým oborem účetnictví není. A právě v té spoustě kliček a odboček se bezchybně vyzná jen dobře zvolená externí firma.

Nemusíte mít obavy, že by vás spojení s externí firmou zruinovalo. Cena vedení účetnictví bývá velmi příznivá. Kvalitní společnosti mají oddělené ceníky pro plátce a neplátce DPH. K nejlevnějším položkám, které jsou často účtovány na paušální měsíční bázi patři daňová evidence nebo podvojné účetnictví. V případě překročení pravidel paušálu navíc bývají jednotlivé položky (účetní řádky) účtovány jednotlivě podle počtu kusů.

Při volbě paušálu je dobré kriticky zhodnotit, jak moc objemné účetnictví v průběhu měsíce máte. Podle odpracovaných hodin se účtuje výsledná cena u činností, jako je zastupování na úřadech či asistence při auditech a podobně. K nejdražším – a podotkněme, že také nejžádanějším – položkám, patří zpracování daňového přiznání. Na tuto činnost si podnikatelé často najímají externí firmu i v případě, že si jinak celoročně dělají účetnictví sami. Je to klíčový bod podnikatelského života a případné chyby mohou mít fatální důsledky.

Pokud by vás snad přeci jen znepokojoval enormní vzrůst nákladů při využití služeb externí firmy, zadejte do svého vyhledávače „vedení účetnictví ceník“ a nahlédněte třeba do ceníku společnosti Profitas, z kterého si o nákladech na tyto externí služby uděláte konkrétní představu.

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *