Axfone, a.s.

Společnost Axfone je mladá, dynamicky se rozvíjející společnost založená v roce 2008 se širokým portfoliem telekomunikačních produktů. Aktuálně provozujeme pobočky v Praze, Brně a Bratislavě, k dispozici je našim zákazníkům z České republiky, Slovenska a Polska i telefonické centrum zákaznické podpory.

Všechny námi poskytované služby jsou výsledným produktem vlastního interního oddělení vývojářů, což zajišťuje dokonalou znalost celé problematiky a zákazníkům přináší maximální flexibilitu při implementaci jednotlivých produktů v jejich vlastním firemním prostředí. Při uvádění každého produktu na trh je v popředí našeho zájmu snaha a dokonalou provázanost všech nabízených služeb a jasná orientace na cenu, ovšem bez nejmenších kompromisů v požadavcích na bezchybnou kvalitu. Díky těmto prioritám se nám podařilo během krátké doby od založení společnosti dostat do povědomí jako stabilní webhostingová společnost a především obsadit pozici jednoho z největších VoIP operátorů na českém a slovenském trhu. Významným okamžikem v roce 2011 bylo získáni statusu virtuálního mobilního operátora a spuštění prodeje mobilních služeb v České republice.

Vzhledem k širokému spektru nabízených služeb patří mezi naše zákazníky nejenom domácnosti a malé a střední firmy, ale i velké nadnárodní společnosti nebo orgány státní správy a další veřejné instituce. Mezi naše významné zákazníky patří i desítky telefonních operátorů v ČR, Polsku i na Slovensku, kterým pronajímáme kompletní technologii a zajišťujeme pro ně hlasový tranzit, zůstáváme přitom skryti na pozadí a oni tak mohou vystupovat na trhu jako samostatní plnohodnotní operátoři, prodávající naše služby pod vlastní značkou.

 

Volání z pevné linky

Hlavní výhody služby

 • nízké ceny volání – na pevné linky v ČR od 0.23 Kč (0.19 Kč bez DPH) a na mobilní telefony od 0.70 Kč (0.59 Kč bez DPH) za minutu
 • výběr ze dvou tarifů EASY VoIP a PREMIUM VoIP
 • volání do celého světa od 23 haléřů za minutu
 • volání v rámci pevné i mobilní sítě AXFONE zdarma
 • žádný poplatek za zřízení linky, žádné měsíční paušály
 • vše zařídíte v klidu od svého počítače
 • dostanete klasické geografické telefonní číslo podle kraje, ve kterém bude telefonní linka provozována nebo nomadické číslo, se kterým můžete volat kdekoliv na cestách za stejné ceny jako v ČR a v naší síti stále zdarma
 • vaše stávající telefonní číslo si k nám můžete přenést zdarma (pouze dobijete kredit v požadované výši a celý ho poté můžete na přenesené lince provolat)
 • moderní telefon zdarma (také pouze dobijete kredit, který je vám celý k dispozici na volání)
 • vaše výdaje stále pod kontrolou – k dispozici máte on line přehledy o volání
 • možnost přidělení celého provolbového bloku, včetně dodávky hardwarové nebo virtuální telefonní ústředny s možností vzdálené správy za bezkonkurenční ceny

IP telefonie (VoIP), která je nosnou platformou této služby, již dávno není pouze experimentem pro počítačové nadšence, za dlouhá léta svojí existence se vyvinula v plnohodnotné telekomunikační řešení používané v drtivé většině call center, bank a těch největších společností v ČR. Za vše mluví i čísla. Dle každoročních statistik ČTÚ, jejichž podkladem je povinný sběr dat od operátorů jasně vyplývá, že plná třetina všech volání v pevné síti v ČR je realizována právě prostřednictvím technoligií IP telefonie, tedy VoIPu.    Společnost Axfone je tradičním VoIP operátorem působícím v ČR a na Slovensku, počtem provozovaných telefonních čísel i objemem realizovaného volání se řadíme mezi největší operátory v obou zemích. Na rozdíl od drtivé většiny ostatních VoIP operátorů jsou ale naše propojovací body s ostatními českými a slovenskými operátory budovány výhradně prostřednictvím ISDN E1 spojů, nikoliv pomocí SIP trunků, jak je běžné u malých operátorů. To zajišťuje tu nejlepší kvalitu a stabilitu volání, protože internet jako nosná platforma je pouze mezi vaším telefonem a naší operátorskou ústřednou – dále již putuje po vyhrazeném uzavřeném hlasovém spoji. Jako jediný VoIP operátor v ČR máme navíc propojeno pomocí ISDN E1 spojů i 16 nejvolanějších mezinárodních směrů, pouze méně než 5% mezinárodního volání je propojeno pomocí SIP trunků. Díky této investici do technologií vám proto mezinárodní volání nabídneme v té nejlepší kvalitě ze všech VoIP operátorů v ČR!

Barevné linky

aké jsou základní typy barevných linek?

 • Zelená linka – 800 Volání na Zelenou linku je odkudkoliv z ČR bezplatné, volající (Váš zákazník) nic neplatí, náklady hradí volaný (Vy, jako provozovatel linky)
 • Modrá linka – 810, 844 U Modré linky jsou náklady rozděleny mezi volaného a volajícího
 • Bílá linka – 840, 841, 842, 848 Při volání na Bílou linku veškeré náklady hradí volající. Cena za volání je stejná odkudkoliv z ČR a je obvykle zpoplatněna stejně jako při volání na pevnou linku dle tarifu volajícího

Jak dlouho trvá zřízení barevné linky?

Zřízení barevné linky může trvat i pouhé tři pracovní dny od objednání, ovšem pouze za předpokladu, že si vyberete z některého z čísel, které máme již přiděleno do našeho rozsahu. Chcete-li si vybrat číslo přesně podle Vašich představ, jsou k dispozici stovky tisíc volných čísel, zřízení pak trvá přibližně 8 týdnů. (Informujte se skutečném stavu, některá čísla už mohou být rezervovaná) Seznam volných linek se zřízením do osmi týdnů z nepřiděleného rozsahu je k dispozici ve vyhledávací databázi ČTÚ. Do vyhledávacího pole zadejte číslo o jaké máte zájem, nebude-li nalezeno, je volné. Chcete-li pomoci s vyhledáním vhodného čísla, kontaktujte nás.

Zahraniční čísla

Hlavní výhody služby

 • široká nabídka více než 60 zahraničních národních čísel a 30 bezplatných zelených linek 800
 • u standarních čísel platí volající cenu za místní volání na pevnou linku v konkrétní zemi, vy platíte pouze výhodný měsíční paušal
 • možnost přijmu až stovek souběžných příchozích hovorů na jediném kontaktním čísle
 • možnost přesměrování příchozích hovorů na libovolné číslo v ČR nebo kdekoliv na světě
 • v případě zájmu dodáme celé řešení na klíč, včetně moderní telefonní ústředny
 • nenašli jste v naší nabídce číslo z vámi požadované země? Řekněte nám o tom, ihned zahájíme jednání s konkrétním zahraničním operátorem!
 • ze zahraničního čísla je možné realizovat i odchozí volání. Hovor tedy bude identifikovaný zahraničním číslem, hovoru se bude jevit jako volání z konkrétní země a příjemce hovoru nebude mít tušení, že mu voláte z ČR.

Virtuální FAX

Co je to FAX over IP?

FAX over IP je služba, která nahrazuje původní analogový fax a doplňuje nové funkce. Kromě standardních zařízení, které se připojují pomocí “VoIP brány”, podporuje tato technologie také odesílání a příjem dokumentů přes webové rozhraní, nebo pohodlné přeposílání přijatých faxových dokumentů do emailové schránky.

Základní informace

Službu je možné použít na všech internetových přípojkách (ADSL, Wi-Fi, kabelový internet). Prohližení faxů je možné přes mobilní telefon u připojení s podporou služby e-mail. Potřebná kapacita internetové přípojky je závislá na počtu využívaných hlasových kanálů.

SMS

Hlavní výhody služby:

 • neplatíte žádný aktivační poplatek ani měsíční paušál, platíte pouze za odeslané zprávy – čím více zpráv odešlete, tím méně platíte za jednu SMS
 • identifice odesílaných zpráv unikátním námi přiděleným národním telefonním číslem nebo číslem vlastního mobilního telefonu
 • ruční odesílání jednotlivých zpráv přímo z webového prohlížeče i hromadné pomocí API nebo off line dávky (např. po exportu z firemního IS a následném zpracování v Excelu)
 • cena za SMS je výrazně nižší než při odeslání přímo z mobilu při nesrovnatelně vyšším uživatelském komfortu
 • odpovědi na odeslané zprávy v přehledném webovém rozhraní s možností přeposlání na email nebo mobil
 • monitoring stavu doručení u všech odeslaných SMS

Kontakty

Přípotoční 1519/10c
101 00 Praha 10
tel: +420 277 277 272
support@axfone.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *