Bank Gutmann AG

Bank Gutmann je vedoucí bankou na trhu v Rakousku a specializovala se na správu majetku. 80 procent je ve vlastnictví rodiny Kahane, dalších 20 procent drží celkem 22 partnerů. Bank Gutmann byla vícekrát oceněna nezávislými experty za své výkony v oblasti poradenství a výkonu.

Vše začalo založením bratry Gutmannovými začíná v roce 1922 historie banky Gutmann. Od toho roku formují četné milníky historii banky, které bylo propůjčeno ocenění nejlepší privátní banka v Rakousku.

Ocenění

Špičkové výsledky za poradenství a výkonnost, udělené nezávislými experty. Banka Gutmann se umisťuje pravidelně na předních místech v testech a žebříčcích národních a mezinárodních institucí. V aktuálním testu nejlepších správců majetku (Test Fuchsbriefe) převzala díky dalšímu špičkovému výsledku vedení v „Seznamu nejlepších všech dob“, dlouhodobém pořadí za posleních pět let. Gutmann je první rakouskou bankou, která dosáhla tohoto umístění. Již 15 let hodnotí odborníci renomované Zkušební instance Private Banking ročně kolem 80 institucí z německy hovořících zemí.

Mezinárodní síť

Banku Gutmann charakterizuje kontinuální růst, který se projevuje jak v týmu a rozsahu, tak v odbornosti. Aktivně podporuje vytváření mezinárodních sítí pro odbornou spolupráci a další rozvoj. Tak mohla být vytvořena nejen renomovaná platforma pro propojení teorie a finančně ekonomické praxe, ale také široká základna pro zodpovědné rodinné firmy.

Gutmann KAG

Jako společnost nabízející investiční fondy rozvíjí Gutmann Kapitalanlageaktiengesellschaft řešení fondů na míru v oblasti veřejných a speciálních fondů. Gutmann Kapitalanlageaktiengesellschaft je 100procentní dceřiná společnost Bank Gutmann AG a spravuje v současné době zhruba 135 investičních fondů o celkovém objemu okolo 8,8 miliardy eur.

Investiční poradenství

Klienti Bank Gutmann mají užitek z profesionální podpory při analýze investičních nápadů a uspořádání portfolia. Investiční poradenství společnosti Gutmann hledá a hodnotí požadované varianty investic, a dodává tak aktivně do orientace portfolia zájem o kapitálové trhy specifický pro klienta a jeho osobní představy. Komplexní podpora zkušeným týmem poradců začíná osobním rozhovorem a nabízí průběžný doprovod v osobní a elektronické podobě.

Nemovitosti

K rozšířené nabídce Bank Gutmann patří investování do nemovitostí v rámci vlastních investičních společností. Úzká spolupráce s mezinárodně renomovanými portfolio manažery přináší dodatečnou odbornost, která se zabývá koupí, spravováním a prodejem nemovitostí.

SHI Management GmbH

SHI Management GmbH je jedním z předních porfolio a asset manažerů v klíčové obchodní oblasti nemovitostí pro seniory / pečovatelských domů v Německu a pokrývá celý životní cyklus nemovitostí od nákupu a rozvoje přes nákladově efektivní správu, zvyšující hodnotu nemovitostí, až po jejich prodej.

GHS Immobilien AG

GHS Immobilien AG byla založena v březnu 2005 a jejím těžištěm jsou nemovitosti o menších velikostech objektů mezi 5 a 25 miliony eur. Regionálně se GHS Immobilien AG soustředí na Německo a Švýcarsko, přičemž těžiště investic leží v sekundárních lokalitách v Německu. Vedle klasických kancelářských budov, logistických nemovitostí a specializovaných obchodů byly získány také provozovatelské nemovitosti, jako jsou pečovatelské domy. V zájmu co největší jistoty investic se v portfoliu společnosti nacházejí pouze dlouhodobě dobře pronajaté objekty.

Společnost svou investiční fázi zatím ukončila a koncentruje se na spravování a prodej nemovitostí. Prodej nemovitostí se uskutečňuje buď jako jednotlivý prodej, nebo prodej balíčků.

GHS Senior Housing Immobilien AG

Společnost byla založena v říjnu 2010 a svou investiční činnost uzavře výhledově v roce 2015. Zaměření investic GHS Senior Housing Immobilien AG se soustředí na etablované obytné a zabezpečovací struktury pro seniory, kteří vyžadují pomoc a péči, zejména na pečovatelské domy, ale také obytná zařízení s pečovatelskou službou s příslušnými doplňkovými plochami.

Regionálně se GHS Senior Housing Immobilien AG zaměřuje na Německo a Rakousko. Přednost mají sídla s minimálně 25 000 obyvateli a nadregionální funkcí zabezpečení, které leží v regionech se silnými základními ekonomickými daty. V zájmu co největší jistoty investic získává společnost pouze dlouhodobě dobře pronajaté objekty novějšího data s bonitními provozovateli. Dosud bylo získáno dvanáct pečovatelských domů, dalších pět koupí se připravuje.

Kontakt

Václavské nám. 19
110 00 Praha 1
Česká republika
Tel.: +420-245 004-479 
Fax: +420-245 004-477
E-mail: czech@gutmann.at

Pondělí až Pátek: 8:00 – 17:00

Odeslaný screenshot obrázek

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *