Bez dostupného bydlení se obce nemohou rozvíjet

Nejdůležitějším faktorem pro rozvoj každé obce je dostupné bydlení pro ty, kdo to potřebují. Jelikož v současné době mladé rodiny kvůli zpřísnění podmínek zřídkakdy na vlastní bydlení dosáhnou, je stavba obecních bytů nejlepším řešením jak zabránit odlivu mladých perspektivních lidí, kteří jsou pro další rozvoj obce nezbytní.

Bohužel, mnoho zejména malých obcí si bytovou výstavu nemůže dovolit kvůli příliš malému rozpočtu. Naštěstí tato situace má snadné řešení. Společnost LBCC a.s. na adrese https://www.smartinvestsolution.com, která se zabývá činností v oblasti stavebnictví a financí, může vaší obci pomoci nejen se získáním výhodného úvěru či dotace, ale zajistí také kompletní realizaci celé stavby.

Jak financovat výstavbu nových bytů

Nyní vám může pomoci se získáním výhodné dotace či úvěru z programu Výstavba, který v květnu 2019 spustil Státní fond rozvoje bydlení. Dotace jsou určeny k výstavbě bytů, které jsou dostupné – bydlení určeného pro nízkopříjmové skupiny obyvatelstva, jako jsou senioři, matky samoživitelky či mladé rodiny s malými dětmi. Podmínky programu Výstavba umožňují i pronájem bytů lidem, kteří nespadají do kategorie nízkých příjmů, ale mají povolání důležité pro rozvoj a chod obce. Například učitelé, hasiči, policisté a podobně.

Čerpat dotace lze i bez stavění

Program výstavba mohou využít i obce, které z důvodu nedostatku volných parcel nemohou stavět nové byty. Podmínky s tím totiž počítají a umožňují i financování odkupu nemovitostí od soukromých vlastníků, nebo rekonstrukce objektů ve vlastnictví obce a jejích přestavbu na byty. Kromě dotace může obec v rámci programu Výstavba získat i výhodný úvěr s fixní úrokovou sazbou a dobou splatnosti až 30 let. Úvěry i dotace z programu Výstavba od Státního fondu rozvoje bydlení jsou pomocí, která zlepší kvalitu života v obci a umožní mladým rodinám důstojné bydlení.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *