Bydlete ve vlastním

 

Mnoho rodin řeší stále jeden a ten samý problém, a to je bydlení. Bydlet v pronajatém bytě nebo jít do vlastního? Jaký byt vybrat? Větší či menší? Klasický a typický nebo něco výjimečného? Jenomže byty stojí v dnešní době spoustu peněz, a pokud chcete levnější, není to jen tak.

Hypotéka na družstevní byt

Už léta si představujete, že budete bydlet ve svém? Spoustu z nás si přeje mít vlastní bydlení a neřešit už celou situaci nějakým pronájmem, avšak kdo z nás má tolik peněz, aby si mohl koupit vlastní byt? Pokud sháníte nové bydlení formou bytu, zřejmě vás už napadla možnost koupě družstevního typu. Jenomže je zde problém s financováním.

Většinou jde o to, že kdy nemáme tak velký finanční obnos, budeme si půjčovat, tedy řešit to třeba nebankovní hypotékou. Jenomže často máme pochybnosti. V případě, že bychom pořizovali jiný „normální“ byt, tak bychom měli jistotu, že nám na něj banky, a i jiné společnosti normálně běžně půjčí formou úvěru. Jenomže jak je to v případě hypotéky na družstevní byt?

  • Podobné téma zaznívá také v případě hypotéky na pozemek, zdali je možná nebo není, ale o tom zase až příště.

Jakmile zjistíme, že právě družstevní byty jsou levnější, každý si je chce koupit. Dá se to udělat tím způsobem, že se odkoupí podíl od bytového družstva. Právě tento způsob vychází zřejmě nejlevněji a znamená vlastní bydlení za mimořádně slušnou cenu, takže proč toho nevyužít?

Jak je to tedy s financováním?

Tato forma úvěru je tedy možná. Ovšem vždy je nezbytné, jako i v tomto případě, ručit nemovitostí, a právě proto mnohé společnosti a banky tyto způsoby zatracují a neposkytují. Naštěstí jsou zde i společnosti, právě nebankovního typu, které vám velice rády a ochotně vyjdou vstříc i v takovémto případě, a to je přesně náš případ. Můžete samozřejmě zastavit i úplně jinou nemovitost.

I když je cesta k vlastnímu bydlení složitá, o to více si vychutnáte konečný výsledek. Pořízení vlastního bydlení rozhodně stojí za tu námahu. Vše se dá vyřešit, stačí se obrátit na správné lidi. Nikoho neodmítáme a vždy se snažíme co nejvíce vyhovět našim klientům.

Informujte se u našich specialistů a začněte si vyřizovat vlastní bydlení ještě dnes.

 

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *