Chcete, aby vaše vytištěné fotografie byly dokonalé? Řešením je barytový papír

 

Pokud chcete, aby se vašimi uměleckými fotografiemi mohlo kochat i vaše okolí, je nejlepší volbou jejich tisk. Jaký fotopapír však zvolit, aby vaše fotografie vypadaly co nejlépe? Papír, na který tiskneme umělecké fotografie, by měl mít mnohem lepší vlastnosti než běžný fotopapír za pár korun. Musí přesně zachytit každou kapičku inkoustu bez rozpíjení, aby byl výsledný tisk ostrý a kontrastní. Papír by navíc neměl žloutnout ani měnit barvu a v nezměněné podobě by měl vydržet několik generací. Všechny tyto podmínky splňuje na jedničku barytový papír, což z něj dělá jedno z nejoblíbenějších médií pro digitální tisk uměleckých fotografií.

Proč je barytový papír pro mnoho fotografů volbou číslo 1

Pravý barytový papír má vyšší hodnotu DMAX než běžné fotopapíry, což znamená, že vašim fotografiím může nabídnout mnohem hlubší černou barvu a daleko více detailů. Přestože je díky působivému kontrastu barytový papír využíván zejména mezi fotografy, kteří produkují černobílé fotografie, jeho působivý barevný gamut nabízí i nádherné barevné fotky.

Pravý barytový papír vydrží stovky let

Základní složkou při výrobě barytového papíru je alfa celulóza nebo bavlněné hadry. Jeho listy jsou následně potaženy vrstvou síranu barnatého, který dal tomuto typu papíru jeho jméno. Díky svému složení papír prakticky nestárne. Je proto častou volbou pro fotografy, kteří své tisky prodávají nebo vystavují. Nejen, že vypadají skvěle, ale mají také působivé archivní kvality. Zatímco běžné foto papíry potažené pryskyřicí obsahují kyseliny, díky čemuž po několika letech zežloutnou a zkřehnou, barytový papír na bázi vláken vydrží stovky let a je méně náchylný k poškození. Pokud chcete, aby vaše fotografie měly skutečnou uměleckou kvalitu, barytový papír rozhodně vyzkoušejte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *