Co je pojištění auta

Pojištění automobilu musí mít uzavřeno každý majitel vozidla. Pokud ne žádné jiné, alespoň povinné ručení, které je dáno zákonem. To ale nepokrývá všechny škody, které můžeme autonehodou způsobit, nebo které nám mohou na vozidle vzniknout. Povinné ručení myslí na osoby třetí, které jsou účastníky dopravní nehody. Také hradí škody vzniklé na svodidlech, plotě nebo domě.

Proč havarijní pojištění

Mnoho řidičů váhá, zda si uzavřít havarijní pojištění. Toto už není povinné, a tak je na nás, zda do něj investujeme, nebo ne. Většina řidičů, kteří zaviní nehodu novějším vozem a nemají havarijní pojištění, si jej pak rychle sjednávají. Nechtějí stejnou situaci zažít znovu. Havarijní pojištění má totiž své velké výhody. Hradí škody, i když jste viníkem nehody, také vám pomůže při krádeži vozidla, zničení nebo poškození živlem i při vandalismu. I když se střetnete se zvěří nebo vám spadne na auto větev stromu, něco ze střechy… využijete toto pojištění auta.

Není drahé, vyplatí se vám

Jak již bylo řečeno, máte-li novější nebo luxusnější vůz, určitě byste do něj měli investovat. Už jen výměna čelního skla jde často do desetitisíců, zvláště, když jde o „chytré sklo“ s mnoha funkcemi.

Havarijní pojištění lze sjednat v různých variantách s ohledem na stav vašeho auta a míru rizika, kterou chcete nést. Sjednáte se zároveň spoluúčast, tedy částku, kterou se budete podílet na pojistné události. Je předem daná v pojistné smlouvě.

Vše lze vyřídit online

Na webových stránkách usetreno.cz najdete srovnání sedmi pojišťoven, se kterými můžete havarijní pojištění uzavřít. Kalkulace a porovnání online bez nutnosti navštívit pobočku pojišťovny. 85 % zájemců tímto způsobem na havarijním pojištění ušetří. Prohlídka auta zdarma.

Stačí, abyste vyplnili pár údajů pro kalkulaci. Pak dojde ke srovnání pojištění. Doplníte údaje o vozidle, vás samotných a vše si zrekapitulujete. To je vše. Po uzavření pojištění vám přijdou dokumenty během chvíle do e-mailové schránky.

Nenechávejte nic náhodě. S havarijním pojištěním se vám bude jezdit lépe, budete vědět, že kdyby se něco stalo a vy jste zavinil nehodu, nebudete na náklady sami.

 

Publikováno
V rubrikách Auto

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *