Domácí finance

O domácí finance bychom se měli starat s patřičnou vážností a odpovědností. Právě ony mohou za to, jak dobře se nám žije, z toho plyne i to, jak se cítíme, mohou za naše radosti i starosti. Patří do nich naprosto vše, co máme kde uloženo, našetřeno, investováno nebo vypůjčeno. Přehled by měli mít oba partneři, většinou jeden z nich bývá jejich „správcem“ s tím, že druhého o pohybech a stavu informuje.

Spolehlivý a kvalitní účet

V první řadě je potřeba mít spolehlivý a kvalitní běžný účet v bance, který z nás nebude vysávat peníze za nesmyslné poplatky a peníze nám, pokud možno, alespoň trochu zúročí. K němu bychom měli mít sjednán spořicí účet, na nějž odvádíme „přebytečné“ peníze a šetříme. Pokud ne spořicí účet, měl by mít každý jinou alternativu, do které spoří peníze.

Jak výhodné máte půjčky?

Každá půjčka ubírá z rodinného rozpočtu. Čím víc jich je, tím hůře se nám může žít. Někoho tíží půjčka na rok, někoho hypotéka, kterou bude splácet do důchodového věku. Naštěstí dnes můžeme uzavírat půjčky online, které si můžeme před uzavřením hezky porovnat. Jednoduše si zjistíme, která banka či nebankovní společnost nám půjčí nejlevněji.

Jestliže si chcete kupovat dům či byt právě nyní, pomůže vám hypoteční kalkulačka. S ní si rychle a jednoduše srovnáte nabídky jednotlivých bank.

Prospěšná konsolidace půjček

Jestliže máte půjček víc, snadno se může stát, že vám začnou přerůstat přes hlavu. Naštěstí si můžeme požádat o konsolidaci půjček, která nám značně pomůže. Konsolidace sjednocuje půjčky do jedné, a vy si můžete díky kalkulačce konsolidace půjček spočítat, se kterou společností se vám sníží měsíční splátka nejvíce.

Neplaťte zbytečně při splácení úvěrů ani hypoték. S praktickými kalkulačkami vyberete ty nejlepší produkty a pokud využijete konsolidaci, poradíte si se splácením i vícera úvěrů. Je však potřeba být aktivní a o rodinný rozpočet se neustále starat a zajímat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *