Jak mít vždy k dispozici teplou vodu a zároveň ušetřit? Řešením jsou průtokové ohřívače

Jsou objekty, do kterých je obtížné přivést teplou vodu klasickými rozvody, a proto je nutné její ohřev realizovat jiným způsobem. Ekonomicky nenáročným a všeobecně úsporným řešením jsou elektrické průtokové ohřívače.

Průtokové ohřívače vody fungují na principu ohřevu vody v momentě, kdy dochází k její spotřebě. Díky tomu šetří vaši peněženku, protože nikde nevytvářejí zásobu teplé vody, u které by docházelo k tepelným ztrátám. Elektrický průtokový ohřívač vody sepne ohřev v momentě, kdy otočíte kohoutkem a ohřeje vodu na nastavenou teplotu.

Na rozdíl od zásobníkových ohřívačů se také nemusíte bát, že byste teplou vodu vypotřebovali – v případě průtokových ohřívačů máte k dispozici teplou vodu kdykoli a v jakémkoli množství.

Zvolte vhodný typ průtokového ohřívače

V nabídce českého poskytovatele ohřívačů Wterm, najdete dva typy průtokových ohřívačů – tlakové a beztlakové (celou nabídku si můžete prohlédnout ZDE). Který je pro vás vhodný?

Elektrické tlakové průtokové ohřívače

Svou konstrukcí umožňují rozvést teplou vodu na více odběrných míst. Z jednoho ohřívače může být teplá voda rozvedena k několika umyvadlům, do sprchy nebo do vany. Ideální je, pokud se ohřívač umístí na větev teplé užitkové vody co nejblíže k odběrným místům, aby docházelo k co nejnižším tepelným ztrátám při průchodu vody potrubím.

Tlakové průtokové ohřívače se hodí jak do domácností, tak do rekreačních objektů, ubytovacích objektů, do dílen, kanceláří, na benzinové pumpy nebo do provozoven.

Vyzkoušejte například elegantní tlakový průtokový ohřívač Wterm EPPE 17-24 s jednoduchým ovládáním prostřednictvím otočného ovládače se zobrazením hodnot na LCD displeji s pamětí pro nejčastěji používané teploty.

Elektrické beztlakové průtokové ohřívače

Nazývané také jako beztlaké průtokové ohřívače. Jsou konstruovány tak, že mohou teplou vodou zásobit jen jedno místo, a navíc k jejich využívání potřebujete mít speciální vodovodní baterii! Protože je ale konstrukce ohřívače velmi jednoduchá, jsou jeho pořizovací náklady opravdu nízké.

Beztlaké průtokové ohřívače se využívají zejména v rekreačních objektech jako jsou chaty a chalupy nebo v dílnách.

Zkusit můžete malý a nenáročný beztlaký průtokový ohřívač Wterm pro horní umístění s baterií DELPO 3,5 H. Kompaktní konstrukci a příjemný design si jistě oblíbíte.

Co dalšího byste o průtokových ohřívačích měli vědět

Když se rozhodnete pro koupi průtokového ohřívače, myslete na to, že musíte zvolit jeho dostatečný příkon. Například v zimě musí ohřívač zvládnout ohřát vodu, která je o dost studenější než v létě. Také při vyšším průtoku musí ohřívač ohřívat větší množství vody najednou, proto by měl být dostatečně výkonný, aby vám z kohoutku netekla vlažná voda.

Nezapomeňte zkontrolovat jističe, zda zvládnou pokrýt výkon ohřívače. Berte v potaz hlavně situaci, kdy současně potřebujete využívat teplou vodu a zároveň mít zapnuté další domácí spotřebiče. Pokud nebudete mít dostatečné jištění, mohlo by se stát, že vám budou jističe padat.

S umístěním průtokových ohřívačů vody si nemusíte dělat velké starosti. Jejich kompaktní rozměry jsou vhodné pro umístění do horních nebo spodních koupelnových nebo kuchyňských skříněk, kde mohou být chytře skryty. Podle potřeby si vyberte průtokové ohřívače pro horní nebo spodní umístění.

Díky úsporným průtokovým ohřívačům budete mít zajištěnou nejen stálou dodávku teplé vody, ale navíc ušetříte za její ohřev. Vsaďte na chytré a ekonomické řešení ohřevu vody.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *