Do čeho investovat a jak si naspořit do budoucna?

 

V současné době se vyplatí myslet na budoucnost a hledat možnosti, kam uložit své peníze. Spoření se může totiž hodit jak vám, tak i dalším generacím po vás. Na stát se rozhodně nevyplatí spoléhat, ostatně o tom, si můžete přečíst třeba zde. Je proto potřeba se o své peníze starat.

Některé způsoby spoření navíc dokáží vaše úspory ochránit před nepříznivou ekonomickou situací, či inflací, anebo je mohou i poměrně slušně zhodnotit. Společně se nyní podíváme na to, jakými způsoby můžete své peníze zhodnotit.

Uložení úspor do zlata

Jednou z možností, kam můžete vložit své úspory je lety prověřené zlato. Do zlata investovali již i vaši prarodiče a další generace před nimi. Investici do něj můžete brát, buď jako možnost zhodnocení nebo jako ochranu před přicházející inflací.

Jak ale začít? Na první pohled by se mohlo zdát, že se nemůže jednat o nic těžkého, vždyť stačí jen koupit kousek zlata a někde ho uložit. Opak je však pravdou a nákup zlata je nejprve nutné pořádně promyslet. S

Jako první byste se měli zaměřit na to, kde své zlato nakoupíte. Důležité je tedy nakupovat jen u autorizovaných a ověřených prodejců. Dobré je také hledat informaceo rafinérii, kde bylo zlato vyrobeno. Dalším velmi důležitým aspektem je také garance zpětného odkupu, která musí být uvedena i v kupní smlouvě. Pokud tomu tak je můžete při růstu ceny zlato prodat zpět prodejci a vydělat.

Dalším krokem je pro vás výběr podoby, v které si samotné zlato koupíte. Investiční zlato totiž může mít podobu slitků, mincí, ale i cihliček. Do všech můžete investovat dvěma způsoby, a to buď jednorázově nebo pravidelně. Pro začátečníky je však nejlepší volbou pravidelné investování, které vás vyjde méně a vyhnete se tak i nesprávnému načasování koupě, která by vás poté mohla mrzet. Více o tom, jak investovat do investičního zlata si můžete přečíst v tomto článku. Zajímavé je také digitální zlato Bitcoin, který se těší stále větší oblibě. Oproti klasikému zlatu je však hodně odlišný a investování do něho má tak svá specifika. Zda je lepší investovat do Bitcoinu, nebo zlata si přečtěte tady.

Jak investovat do stříbra?

Investování do stříbra je podobné jako u zlata. Stříbro je totiž druhým nejoblíbenějším investičním kovem a dá se tak očekávat, že jeho cena poroste i nadále. I přesto by se měl nákup stříbra chápat spíše jako dlouhodobá investice, která se vám vrátí až po delší době. Obdobně jako u zlata můžete vybírat ze slitků, cihliček a mincí. Jednou z variant je i nákup stříbrných šperků. Ty jsou však mnohem dražší a rizikovější investicí. Proto je tento způsob doporučován spíše zkušenějším obchodníkům.

Při nákupu stříbra byste vždy měli dbát na kvalitu obchodníka, u kterého nakupujete, ale i na kvalitu rafinérie, kde je vyráběno. Pamatujte si že kvalita značky, kterou nakupujete vám zaručí, že se nespálíte a nekoupíte zajíce v pytli.

Kam ještě se vyplatí investovat?

Zlato a stříbro nejsou rozhodně jedinou možností, kam investovat. Na trhu můžete najít mnoho dalších investičních příležitostí, které vám zajistí zhodnocení i ochranu vašich finančních prostředků. Mezi takové patří například dluhopisy a české akcie.

Méně rizikovější volbou jsou dluhopisy, které si můžete koupit v bance. Před samotným nákupem je však dobré zjistit si informace o firmě, která je vydala. Tedy jestli nemá finanční problémy anebo jestli její obchodní aktivita má potenciál. V případě akcií si musíte nejdříve založit účet u zprostředkovatele neboli akciového brokera, přes kterého budete akcie nakupovat nebo prodávat. I tak se nejedná o nic složitého a investovat můžete začít už dnes. Do kterých akcií ale investovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *