Dřevěné brikety: Oblíbené ekologické palivo

Topná sezóna je v plném proudu. Čím si doma „vyrábíte“ teplo vy? Jednotlivá paliva mají své výhody i nevýhody. A co takhle zvolit ekologické palivo, které vás příjemně překvapí svou akční cenou? Jsou jím dřevěné brikety.

O dřevěných briketách

Jak jsme si uvedli v úvodu, nabízí se vám mnoho způsobů vytápění domácnosti. Volba konkrétního řešení závisí na vašich konkrétní podmínkách, ale i preferencích. Stále oblíbenější jsou dřevěné brikety. Jsou vyráběné ze suchých pilin nadrcených na jemnou hmotu minimální vlhkosti. Ta se pod tlakem listuje do kvádrů. Pokud se rozhodnete pro toto palivo, dejte si pozor na jeho konkrétní výběr. Může se u jednotlivých prodejců lišit, a to především hustotou. Jsou-li pelety lisované pod menším tlakem, rychleji hoří a více jich spotřebujete. Nemusí být tedy tak levné, jak se na první pohled zdá.

Výhody dřevěných briket

A proč se rozhodnout pro dřevěné pelety? Jsou vhodné do všech typů kotlů, krbů a kamen, efektivně se spalují a odpovídají přísným normám.

Z dalších výhod si ještě uveďme vysokou výhřevnost, minimální množství popele (lze ho využít ke kompostování), nenáročnost na skladování či uživatelský komfort, který spočívá v tom, že (na rozdíl od palivového dřeva) nemusíte nic řezat, štípat ani sušit.

V neposlední řadě je nutné zmínit ekologičnost tohoto řešení. Jde o obnovitelný zdroj tepelné energie vyráběný z odpadních surovin vznikajících při dřevovýrobě.

Ušetřete při nákupu dřevěných briket

I vy chcete využívat výhod výše uvedeného paliva? Nakupte si dřevěné brikety v akci a ušetřete. Jejich akční nabídku pro vás připravila firma OPTIMTOP s.r.o. Už při objednání jedné palety máte navíc dopravu zdarma po celé ČR, přičemž jedna paleta (EUR 120×80 cm) obsahuje 960 nebo 1 000 kg. Zajistěte si doma tepelný komfort oblíbeným palivem s vysokou výhřevností. To vše za příznivou cenu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *