Druhotný software se vždy vyplatí

Aby počítač dobře fungoval, musí být složen z kompatibilních komponent. To samo o sobě ovšem nestačí. Hardware je samozřejmě alfou a omegou, nicméně bez softwaru se jedná jen o kus železa.

A stejně jako počítačové komponenty, tak i software dokáže být někdy zatraceně drahý. Mnoho programů si však můžeme pořídit mnohem levněji, než je zaběhnutý standard.

Velká finanční úspora

V počítači se bez nahraného systému člověk nikdy nikam nedostane. Problém je, že systémy typu Windows 10 či 11 jsou dost drahé. Většinou stojí několik tisíc korun, což nejsou ani v dnešní době zrovna malé peníze.

Licence Windows 10 se ovšem dá získat mnohem levněji, a sice v rámci druhotné licence. Programy, jež do této kategorie spadají, nejčastěji pocházejí z již vyřazených počítačů patřících nějaké korporaci. V těchto počítačích se samozřejmě nachází deaktivovaný software, jenž může být znovu pomocí správného klíče aktivován, a to v podstatě na jakémkoliv stroji splňující alespoň základní předpoklady.

Díky tomu si mohou zájemci o programy typu Windows či Office 2019 tento druh softwaru objednat doslova za pár stovek. Microsoft Office licence ještě nikdy nebyla tak cenově dostupná.

Široký výběr

Výše zmíněné programy patří z pochopitelných důvodů k těm nejpopulárnějším, nicméně druhotná licence se týká i jiného druhu softwaru. Velmi oblíbené jsou kupříkladu antivirové programy, které zajišťují ochranu počítače proti různým virtuálním cizopasníkům.

Okamžitá dodávka

Lince druhotné softwaru není potřeba složitě posílat poštou. Zákazník si vybere program, který si chce pořídit, zaplatí a během pár vteřin až minut mu přijde mail s licenčním kódem. Pak už jen stačí si zvolený program stáhnout, nainstalovat a aktivovat.

Takto dobře to jde jen u prověřených prodejců. Na našem trhu nicméně existuje celá řada podvodníků, jež sice nabízejí licence k druhotnému softwaru, avšak ty často nefungují.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *