Elektronické cigarety mají oproti klasice mnoho výhod

Kouření není zrovna zdraví prospěšné, ale když už se bez něj člověk neobejde, měl by zkusit inhalovat nikotin přeci jen o něco zdravěji. S klasickým tabákem toho však docílit nelze. Proto je lepší přesedlat ze standardního kuřiva na elektronické.

Nula procent dehtu

Mnoho lidí se domnívá, že tou nejhorší látkou v cigaretovém dýmu je nikotin. V tomto ohledu se hodně pletou. Na nikotinu si člověk akorát vytvoří závislost, jinak jde o relativně neškodnou látku. Mnohem horší jsou například dehet, benzen nebo třeba oxid uhelnatý.

Čím více jich člověk do těla dostane, tím hůře se na organismu podepíší. Kuřáci, kteří svému koníčku holdují třicet let, pak podle toho vypadají, hlavně tedy jejich vnitřní orgány. Zbavit se těchto neduhů jde buďto odvykáním, nebo pomocí elektronických cigaret. Ty jsou v mnoha ohledech zdravějších. Při jejich užívání se totiž do těla nedostávají žádné z výše uvedených toxických látek.

Vapovat jde skoro všude

Když pomineme zdravotní nevýhody klasických cigaret, pořád jsou tu i další negativa, na která je potřeba brát zřetel, například nedostatek zón pro kuřáky. Na rozdíl od doby před patnácti lety, kdy bylo možné tahat tabák víceméně kdekoliv, dnes je to velice problematické.

Elektronické cigarety mají tu výhodu, že jejich dým neškodí okolí, a tak je možné je používat i na místech, kde obyčejné kuřivo nikoliv, typicky hlavně v restauracích a hospodách, případně v zoo. Samozřejmě, že ani se zapnutou elektronickou cigaretou nejde jít kamkoliv.

Levné jednorázové modely

Mnoho kuřáků z výše zmíněných důvodů začalo taky vapovat. Existuje však stále dost milovníků nikotinu, kteří nedají dopustit na tabákovou klasiku. Ti mají často k elektronkám poněkud nelibý postoj.

Toto však mohou změnit jednorázové cigarety elektronické. Ty jsou obdobně drahé jako balíček standardních cigaret a nabízejí víceméně stejné množství potáhnutí.

Kuřák tudíž nemusí kupovat drahou elektronku, ale má možnost si pro jednou vyzkoušet levnou jednorázovou e-cigaretu. Takový člověk nakonec často dá e-cigaretám definitivně přednost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *