Exekutorský úřad se postará o vaše dluhy

Exekutorský úřad Ostrava se velice efektivně stará o exekuce po celé České republice. Obrátit se na něj mohou všichni věřitelé, kteří se kvůli dlužníkům dostávají do úzkých, nebo i dlužníci usilující o rychlý průběh exekučního procesu a snížení nákladů na exekuci. V úředních hodinách se dozvíte od odborníků vše o oddlužení a průběhu vlastní exekuce.

Jak získat peníze zpět?

Jako věřitelé, kteří se nemohou domoci vrácení dlužné částky, máte řadu možností. Vymáhat dluhy lze soudní či mimosoudní cestou. Ta první je poněkud zdlouhavější a méně efektivní. Exekutorský úřad Ostrava je orgán pověřený soudem, v jehož čele stojí soudní exekutor. Pokud se tedy rozhodnete celý proces urychlit a obrátit se na tento úřad, postup je jednoduchý. Vyberete si konkrétního exekutora, který posoudí váš případ s ohledem na časovou a finanční náročnost exekuce, před níž stojíte. Ten vám následně také pomůže podat k soudu návrh na nařízení exekuce, přičemž soud musí zareagovat do 15 dnů. Když soud exekuci schválí, složíte exekutorovi vratnou zálohu a obratem proběhne exekuce buď čerpáním z peněz dlužníka na účtě, nebo zabavením majetku. Peníze se vám vrátí. Jde to i bez průtahů.

Jak zaplatit méně za exekuci?

Dlužíte-li velkou sumu peněz, ocitáte se v nezáviděníhodné situaci. Tu si však výrazně ulehčíte, když se sami z vlastní iniciativy obrátíte na exekutorský úřad. Jelikož náklady exekuce a odměnu exekutora platí vždy dlužník, dobrovolnou exekucí urychlíte celý proces a budete ve výsledku platit méně. Rychlejšího průběhu se snadno jako dlužník domůžete také včasným vyzvedáváním rozhodnutí. Důkladně čtěte doručenou poštu, některá rozhodnutí poskytují možnost odvolat se, či podat námitku. To znamená, že soud nebo soudní exekutor má ze zákona povinnost počkat na případné vyjádření z vaší strany. Když se vzdáte odvolání či námitek (vzory obou dokumentů jsou volně přístupné na stránkách exekutorského úřadu), může exekutor zareagovat dřív, neztratíte tím další čas a s tím i peníze.

Dále se doporučuje podepsat „Souhlas s výplatou vymoženého plnění“ věřiteli, teprve tímto je exekuce ukončena a budete si moci konečně oddechnout. Pokud navíc uhradíte dluh do 15 dnů od doručení výzvy k zaplacení, celkové náklady exekuce se vám sníží o 50 %. Exekutorský úřad v Ostravě pomáhá věřitelům a dlužníkům po celé České republice, obraťte se na něj i vy!

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *