Finančně výhodné a úsporné zimní pneumatiky

Zimní pneu
Levné věci nemusí být vždy špatné, právě úsporu při nákupu pneumatik ocení každý majitel osobního automobilu. Finančně nenáročné zimní pneumatiky mohou být dokonce velmi kvalitní a zároveň nejprodávanější na českém trhu. Vlastnosti ekonomicky úsporných zimních pneu jsou zde zaměřeny na poměr ceny a výkonu.

Vyberte si levné zimní pneu s vysokou kvalitou

Zimní pneumatiky Kleber KRISALP HP2 koncernové značky Michelin jsou vysokovýkonné pneumatiky se sníženým rizikem aquaplaningu a tradičním směrovým dezénem, jejich nejpoužívanější rozměry 195/65 R15 91 T jsou uzpůsobeny pro osobní vozy střední třídy typu Škoda Octavia, Volskwagen Passat, Hyundai i30, atd. Zimní pneu koncernu Michelin jsou známé výbornými jízdními vlastnostmi v náročných zimních podmínkách a velmi dlouhou životností. Ačkoli se jedná o nejprodávanější levné zimní pneumatiky, dosáhly KRISALP HP2 v testu opotřebení zimních pneumatik ÚAMK 2014 hodnocení 1.5 současně s vítězem celého testu pneu Continental ContiWinterContact TS 850. Hodnocení „velmi dobrý“ získaly díky chování dezénu na zledovatělé i na suché vozovce. Výbornou známku si zasloužily také za nízkou spotřebu paliva. Charakteristickými vlastnostmi zimních pneu Kleber KRISALP HP2 je především směrový dezén se dvěma centrálními obvodovými drážkami pro rychlejší odvod vody ze středu běhounu, vyšší počet pevných záběrových hran výrazně zlepšuje brzdné vlastnosti a narušuje nebezpečný vodní film způsobující aquaplaning, a výrazné středové žebro s dělícími zářezy zvyšuje trakci.

Myslete na svůj vůz a svou bezpečnost

Pneumatiky Sava ESKIMO S3+ od koncernu GoodYear Dunlop Tires jsou vyráběny již od roku 2010, kdy byly nahrazeny legendárními Eskimo S3. Jejich zdařilý vzorek dosahuje i přes zařazení do kategorie levné zimní pneu velmi vyrovnaných jízdních vlastností. Ekonomicky úsporné zimní pneu Sava ESKIMO S3+ ve standardním rozměru 175/65 R14 T jsou ideální pro menší vozy typu Škoda Fabia, Toyota Yaris, Volkswagen Polo, a další. Vynikají svým výkonem a výbornými jízdními vlastnostmi v zimních podmínkách, na mokru i zledovatělých trasách, přičemž nejlepších výsledků dosahuje při jízdě na sněhu, kde je její trakce i vedení směru na takovémto nebezpečném povrchu naprosto jedinečná, což se potvrdilo v dílčích výsledcích testu zimních pneumatik ÚAMK 2014 pro již výše uvedený rozměr 175/65 R14 T, kde při jízdě na sněhu dosáhly lepšího hodnocení než celkový vítěz. Jejich dezén má však skvělou životnost a nízkou spotřebu. Směrový dezén má tři výrazné podélné drážky, které účinně odvádí vodu z dezénu, čímž se minimalizuje riziko vzniku aquaplanigu.
Úsporné zimní pneumatiky Kormoran SNOWPRO B2 jsou v řadě třetí nejvyhledávanější pneumatiky pro zimní období v kategorii budgetových pneu. Značka Kormoran je na českém trhu známá hlavně nízkou cenou a výjimečnou kvalitou. V poměru cena/výkon se tento typ zimní pneumatiky řadí mezi absolutní špičku ve své třídě. Dezén této pneumatiky z levné cenové třídy zaručuje bezpečnost, přesnou jízdu na sněhu a ledu, a bezkonkurenční životnost. Velmi dobře propracovaný systém drážek zimní pneumatiky Kormoran SNOWPRO B2 výborně odvádí vodu a zvyšuje tak bezpečnost jízdy za těchto běžně ne příliš bezpečných podmínek. Velké tvarované lamely napříč běhounu a ostré hrany bočních bloků dezénů zlepšují trakci a ovladatelnost automobilu na sněhu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *