Zájezdy Norsko

Norsko je nádherná země, kde je spoustu hor tyčících se přímo z Atlantiku, jež dosahují několika set metrových výšek. Vidět zde můžete tisíce kouzelných vodopádů i fantastické Fjordy. Fjord je dlouhý a úzký mořský záliv, který vzniká v blízkosti moře nebo oceánu.

Poznávací zájezdy Norsko ukáží jinýma očima

Zájezdy Norsko ukáží jinýma očima. Nemusíte si představovat chladné počasí a složitý jazyk. Naopak spatříte nádherná místa, bohatou faunu a flóru a zcela jistě si zamilujete také hlavní město Oslo. Je to nádherné a čisté město s několika památkami, které jsou situovány do centra města.

Životním zážitkem je polární záře. Světelná barevná show není v ČR vidět, pouze ojediněle. Chcete-li ji spatřit na vlastní oči, nejlevnější a nejjednodušší řešení je vydat se za ní právě do Norska. Nejlépe uvidíte polární záři v severním Norsku v městečku Tromso. Nejlepším obdobím pro její sledování je říjen a březen.

Chcete-li procestovat Norsko a poznat více z této úchvatné země, dovolená Norsko bude řešením. Vybrat si lze z poměrně bohaté nabídky cestovních kanceláří. Navštívit můžete nejen Fjordy, ale také nejhlubší a největší fjord Sognefjord. Leží asi 300 km od hlavního města a jde o opravdu nádherné místo, kolem něj se tyčí hory, na některých jsou i ledovce. V západním Norsku se můžete vydat na některou z 11 serpentin Trolí stezky. Cesta začíná u městečka Andalsness. Po cestě spatříte malé domky s motivy trolů a zvířat, po stezce dojdete až k Trolí stěně, která je velmi zajímavou především pro horolezce. První výstup se zde uskutečnil roku 1964. Jedním z nejkrásnějších jevů přírody jsou vodopády, těch je v Norsku bezpočet. Vodopád Langfossen je pátým největším vodopádem Norska. Výškou přesahuje 2008 stop a ročně jej navštíví desetitisíce lidí.

Toužíte-li vidět nádhernou přírodu, azurově modrá jezera, vodopády, nádherná města, pak se rozhodně do Norska vydejte.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *