Jak na obývací pokoj spojený s kuchyní

Každá rodina má jiný způsob života, kdy se v mnoha rodinách členové rodiny potkávají až u jídelního stolu. Kde bude umístěn právě jídelní stůl, je potřeba vyřešit co nejdříve.

Zařizovat začněte od kuchyně a jídelny

Obytný prostor začněte zařizováním od kuchyně a jídelny. Podle toho, kolik zůstane místa na obývací pokoj můžeme zakoupit levné sedací soupravy menších rozměrů nebo naopak rozměrné sedačky, kde se pohodlně usadí celá rodina k televizi. Máte-li hezký výhled do zeleně, postavte sedačku tak, abyste z ní viděli právě ven.

Propojení obývacího pokoje s kuchyní je výhodné především v období, kdy máme malé děti, které neustále potřebujeme mít na očích. Ideálním řešením je výhled z kuchyně na volnou plochu v obývacím pokoji, kde si dítě hraje. Z praxe také víme, že se rodina často schází v kuchyni a obývací pokoj zůstává při přípravě večeře prázdný. Nezbytnou součástí jsou tedy jídelní stoly, na kterých si děti také často dělají úkoly pod dohledem rodičů. V dřívějších dobách byl velký jídelní stůl středobodem domácnosti, kde se scházeli členové rodiny i hosté. Jedlo se zde, řešily rodinné problémy nebo se dralo peří. Obývací pokoje se začaly používat a plnit svou funkci až po vynálezu televizoru. Jídelní stůl tedy umístěte tak, aby se netísnil v temném koutě, aby měl přímou návaznost na kuchyň a dostatečné osvětlení. Jídelní stůl pro čtyřčlennou rodinu má být dlouhý alespoň 120 cm a 80 cm široký. Kulaté stoly pojmou více osob, ale hodí se do samostatných jídelen. Nejvýše se doporučuje průměr 150 cm. Pak už je špatná obsluha stolu a servírování jídla i pití.

Obývací pokoj spojený s kuchyní zařizujte stylově a minimalisticky, jistě nepotřebujete mít místnost zaplněnou věcmi. Jak se říká v jednoduchosti je síla a v tomto případě to platí dvojnásob. Samozřejmě je důležité, aby jste se v obývacím pokoji cítili příjemně.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *