Jaký zvolit nábytek do dětského pokoje

Taky se vám zdá, že zařídit dětský pokoj je úkol přímo nadlidský? Netušíte jak spojit místo kde si děti hrají, učí se, odpočívají a spí? Chcete-li dětem pořídit správný nábytek, pak berte v potaz jak estetickou, tak funkční stránku nábytku. Ideální řešením je nábytek na míru.

Obsah článku

Vyberte správný materiál

Plastový nábytek stačí jen otřít. Kovový také, ale v dětském pokoji působí velmi studeným dojmem. Nejlepší volbou je dřevo, které působí hřejivě a útulně a bezpochybnou výhodou je také jeho odolnost a dlouhá životnost. Levnější variantou je nábytek z dýhy a lamina v imitaci dřeva.

Dominanta pokoje je skříň, nepodceňte její výběr

Děti potřebují také dostatečný úložný prostor, kam se uschovají sezónní a nepotřebné věci. Máme-li málo odkládací plochy a chybí nám šatna, pak je ideální skříň. Zakázkový nábytek umožní nechat si vyrobit skříň do dětského pokoje dle konkrétních rozměrů či atypickou. Skříň v dětském pokoji má být vysoká úměrně dětem, vynechejte zrcadla. Vhodnou volbou jsou vestavěné skříně nebo skříně s posuvnými dveřmi, které mají dostatek úložného prostoru.

Důležitá je správná barva nábytku

Jaká barva nábytku je ta správná? Při výběru nábytku se řiďte barvou na stěnách, kdy k tmavším a sytým barvám volte světlý nábytek, naopak světlé barvy budou dokonalým kontrastem k tmavému nábytku. Chcete-li pro své děti barevný nábytek na míru Praha, volte barvy, které se do pokoje hodí. Nebojte se pastelových barev. Oblíbená je kombinace třešeň s vanilkou, šedá a bílá, apod. K tmavým barvám na zdi vybírejte světlý nábytek a naopak.

Pokoj musí dýchat

Velkou chybou je naplnění dětského pokoje nábytkem bez volného prostoru. Vybírejte i správné úložné prostory. Umístit je můžete pod postel, pořídit již zmíněnou skříň nebo lze pořídit vhodně řešené police. Děti nemají trávit čas v uličce mezi stolem a postelí.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *