Jak a podle čeho vybírat koupelnový nábytek?

V koupelně trávíme mnoho času řadou činností,  jako jsou čištění zubů, sprchování nebo třeba praní prádla. K tomu je potřeba mít dostatek úložných prostor, koš na prádlo,  na ručníky, čistící prostředky, atd. Poradíme vám, jak správně vybrat koupelnový nábytek.

Podle čeho vybírat koupelnový nábytek

Při zařizování koupelny novým nábytkem je potřeba si promyslet a vzít v potaz tyto parametry:

Funkčnost:
V prvé řadě je potřeba mít dostatek místa pro vše potřebné. Zároveň je potřeba myslet také na bezpečnost svou i svých dětí. V mokré koupelně hrozí uklouznutí, a tak vybírejte koupelnové skříňky na nožičkách nebo s možností zavěšení na stěnu. Děti je tak nepřevrhnou na sebe. S tím souvisí také uchovávání čistících a úklidových prostředků. Uchovávejte je mimo dosah dětí, nejlépe ve skříňkách, které jsou vysoko a děti k nim nemají přístup.

snimek-obrazovky-2016-10-19-v-10-20-11Rozměry:
Koupelnové skřínky lze zakoupit na míru, ale jde o drahé a nepříliš pohodlné řešení. Pokud se přestěhujete, nábytek zůstává na místě. Oproti tomu modulární nábytek se vyrábí v různých rozměrech, šířkách a délkách. Vychází také mnohem lépe cenově a lze jej uspořádat dle svých potřeb. Při nákupu vezměte v potaz, kde máte umístěno okno, dveře, kam se budou otvírat dvířka skříněk, aby nepřekážely, ale také jak vysoko bude polička a koupelnové zrcadlo. Výšku vybírejte s ohledem na dítě, aby bez problémů dosáhlo na svůj zubní kartáček, případně mu nehrozil úraz při vylézání z vany, apod.

Styl:
Vybíráte-li nábytek do koupelny, je potřeba vzít také v potaz, jak vypadá stávající vybavení. Zvažte, jak bude například vypadat retro vana na nožičkách v kombinaci s nábytkem ve vysokém lesku nebo naopak, jak bude vypadat masivní nábytek na moderní dlažbě. Vyberte si jeden styl podle vzhledu ostatních pokojů v bytě a nezapomeňte vybrat i vhodná koupelnová zrcadla a osvětlení.

snimek-obrazovky-2016-10-19-v-10-19-45

Barva:
Bílá barva je top, ale zároveň je trochu nudná. Na trhu je na výběr z mnoha barev, nábytek do koupelny lze přizpůsobit barevně ke stávajícímu interiéru. Zvolené barvy mají vliv na pohodu člověka. Červená dodává energii, modrá uklidňuje, zelená dodává dobrou náladu.

Vhodný nábytek dle vašich potřeb zakoupíte v eshopu http://www.dona-shop.cz/76-koupelnove-skrinky.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *